• <

Wielki statek na greckiej plaży. Kapitan był pijany (wideo)

pc

09.09.2018 15:29 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Wielki statek na greckiej plaży. Kapitan był pijany (wideo)

Partnerzy portalu

Wielki statek na greckiej plaży. Kapitan był pijany (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Olbrzymi drobnicowiec na plaży w Grecji. Statek Arslanbey dosłownie „wylądował” na morskim brzegu podczas rejsu z Amaliapoli do Stambułu. Jak podała grecka telewizja Skai, kapitan jednostki był pijany.

Do zdarzenia doszło w minioną środę na plaży Kanatadika położonej na wyspie Eubea. Na pokładzie jednostki było w tym czasie 14 marynarzy. Nikomu nic się nie stało. Drobnicowiec również nie został uszkodzony, a służby nie odnotowały wycieku paliwa. Wideo z miejsca zdarzenia umieścił w Sieci użytkownik Ο Παλμός της Βόρειας Εύβοιας.

Zarząd Portu Edipsos prowadzi obecnie dochodzenie w tej sprawie. Arslanbey został już odholowany na kotwicowisko, gdzie przechodzi inspekcję. Jeśli otrzyma niezbędne certyfikaty, znów będzie mógł wyjść w morze.

Arslanbey ma 116,03 m długości, 13,43 m szerokości, 2,7 m średniego zanurzenia oraz 2 980 GT. Zbudowana w 1989 r. jednostka pływa pod panamską banderą. Jej właścicielem jest turecka firma Sea Master Shipping & Trading.

Dziękujemy za wysłane grafiki.