• <
smartre_2023

Tragedia Titanica minuta po minucie. Niezwykłe wideo

18.04.2016 07:07 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Tragedia Titanica minuta po minucie. Niezwykłe wideo

Partnerzy portalu

Tragedia Titanica minuta po minucie. Niezwykłe wideo - GospodarkaMorska.pl

Tak wygląda tragedia pasażerów Titanica przedstawiona w czasie rzeczywistym. Film zaczyna się o godz. 23:39 14 kwietnia 1912 roku, kiedy załoga dostrzegła górę lodową po raz pierwszy. Film trwa 2,4 godz., został opublikowany przez portal titanichg.com. 

Film ma być bazą do stworzenia gry o nazwie Titanic Honor & Glory. Gracze będą mogli wcielić się w pasażerów statku i znaleźć się w samym  centrum wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Na nagraniu zostały odtworzone rozmowy załogi, charakterystyczne dźwięki. 

RMS Titanic, brytyjski transatlantyk typu Olympic, angielskiego towarzystwa okrętowego White Star Line był jednym z trzech liniowców klasy Olympic. W chwili wodowania (1911 r.) był po Olympicu kolejnym największym parowym statkiem pasażerskim na świecie. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton-Cherbourg-Queenstown-Nowy Jork, otarł się o górę lodową i zatonął. Jego katastrofa spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.