ew
Jak poinformowało Tajwańskie Biuro Portów Morskich, 12 członków załogi zostało uratowanych z kontenerowca Jin Hua, który osiadł na mieliźnie. Kadłub statku został poważnie uszkodzony a maszynownia i niektóre kabiny - zalane.
Statek osiadł na mieliźnie 23 sierpnia z powodu groźnej, burzowej pogody, która utrzymuje się w pobliżu portu Kaohsiung. Sytuacja na pokładzie pogarszała się z godziny na godzinę i załoga musiała być ewakuowana. Na szczęście, mimo niesprzyjających warunków - akcja ratownicza się udała. Jak widac na zdjęciach przekazanych przez Tajwańskie Biuro PM, rufa statku uległa już zatopieniu.
Władze portu Kaohsiung wyraziły obawy, że ze statku może wyciec ropa i zanieczyścić ocean. Na Jin Hua znajdowało się bowiem 125 ton oleju. Aby zapobiec wyciekowi, zostały zaangażowane do pracy odpowiednie służby.
Jin Hua to jeden z siedmiu statków, które osiadły na mieliźnie w zeszłym tygodniu w związku z tragicznymi warunkami pogodowymi utrzymującymi się w okolicach Tajwanu.
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Wstrzymano ruch statków na kanale łączącym Don z Morzem Azowskim
Ukraińskie wojsko: trafiono 18 rosyjskich statków, w tym 13 tankowców floty cieni
Rzeź rosyjskich statków. Licznik dobił do 35
J.D. Vance: będziemy atakować Iran, dopóki nie przestanie uderzać w statki handlowe
Trump zagroził przywróceniem blokady morskiej Iranu
USA ponownie atakują Iran. Odpowiedź na ataki na statki