• <
SAR_2022

Pożar na masowcu duńskiego armatora w Zatoce Adeńskiej

PMK

26.01.2020 17:31 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pożar na masowcu duńskiego armatora w Zatoce Adeńskiej

Partnerzy portalu

Pożar na masowcu duńskiego armatora w Zatoce Adeńskiej - GospodarkaMorska.pl

Na pokładzie masowca Panamax wybuchł pożar w czasie jego podróży przez Zatokę Adeńską. Mowa o jednostce BW Acorn o nośności 82,6 tys. dwt należącej do duńskiego armatora BW Dry Cargo.

W czasie incydentu, do którego doszło do 24 stycznia, masowiec płynął w kierunku Kanału Sueskiego. Załoga ugasiła ogień w kilka godzin po jego zaprószeniu.

- Dzisiaj na pokładzie BW Acorn wybuchł pożar, który miał swój początek w maszynowni. Nasz kapitan i załoga są bezpieczni. Nie zgłoszono żadnych obrażeń - powiedział rzecznik BW.

- Rozpoczniemy pełne dochodzenie w sprawie przyczyny incydentu, ale naszymi bezpośrednimi priorytetami są bezpieczeństwo naszej załogi i osób reagujących na miejscu oraz zminimalizowanie jakiegokolwiek wpływu na środowisko – dodał.

Zbudowany w Japonii w 2010 roku BW Acorn pływa pod banderą Wyspy Man. BW Acorn, wcześniej znany jako Meteor, stał się pierwszym statkiem we flocie BW Dry Cargo, kiedy firma została założona w 2016 roku.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.