• <

Bohaterski marynarz wyróżniony (foto)

Bohaterski marynarz wyróżniony (foto) - GospodarkaMorska.pl

pc/mk

24.02.2017 Źródło: własne

Takie sytuacje nie zdarzają się na co dzień. W poniedziałek ppor. mar. Piotr Bidziński uratował życie mężczyźnie, który w Gdańsku Wrzeszczu wpadł pod nadjeżdżający pociąg. Teraz w Porcie Wojennym Gdynia na okręcie ORP „Hydrograf” odwiedzili go przedstawiciele dyrekcji Szybkiej Kolei Miejskiej, by podziękować za ten bohaterski czyn.

W specjalnym podziękowaniu wręczonym podporucznikowi można przeczytać m.in.: „Pana ponadprzeciętna czujność, właściwy refleks i zdecydowane działanie, by wskoczyć na tory tuż przed zbliżającym się pociągiem, połączone z szybką i trafną decyzją o schowaniu siebie i pasażera  pod niszą peronu, było aktem odwagi, rozsądku i przyczyniło się do uratowania życia innego człowieka”.

Przedstawiciele SKM podkreślili, że zachowanie ppor. mar. Piotra Bidzińskiego jest świadectwem dobrze pojmowanej postawy obywatelskiej oraz kultywowania żołnierskiej powinności – szacunku dla życia i troski o bezpieczeństwo drugiej osoby. W Porcie Wojennym Gdynia w piątek obecny był także dowódca 3. Flotylli Okrętów kadm. Krzysztof Jaworski.

Do zdarzenia na peronie SKM w Gdańsku Wrzeszczu doszło 13 lutego. Ppor. mar. Piotr Bidziński czekał na pociąg, gdy nagle zauważył mężczyznę stojącego blisko krawędzi peronu i lekko chwiejącego się na nogach. Kiedy kolejka zbliżała się do peronu, mężczyzna stracił równowagę i upadł na tory.

– Stałem najbliżej całego zajścia. Kolejka szybko zbliżała się do peronu. Natychmiast zacząłem działać. Było zbyt mało czasu, żeby mężczyznę z powrotem wciągnąć na peron. Zeskoczyłem na tory. Wskoczyłem pod wystającą przy torach część peronu i dwoma szarpnięciami przyciągnąłem mężczyznę do siebie. Cała akcja trwała kilka sekund. Eskaemka zaczęła hamować z piskiem i zatrzymała się na wysokości naszych głów. Na szczęście nikomu nic się nie stało – opowiadał tuż po zdarzeniu ppor. mar. Piotr Bidziński.

Mężczyzna trafił do szpitala, jednak nie z powodu odniesionych obrażeń, a dlatego, że był pijany. I właśnie jego stan prawdopodobnie spowodował, że stracił równowagę.

Jak się okazało ppor. mar. Piotr Bidziński wracał akurat z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, gdzie oddawał krew, również w ten sposób ratując życie.

Ppor. mar. Piotr Bidziński urodził się w 1986 roku w Starachowicach. Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej z 2013 roku. Obecnie pełni służbę w grupie Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów na stanowisku dowódcy działu w Pionie Eksploatacji na okręcie ORP „Hydrograf”.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.