• <

MBDA i PGZ prezentują wyrzutnię pocisków CAMM na samochodzie Jelcz

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie MBDA i PGZ prezentują wyrzutnię pocisków CAMM na samochodzie Jelcz
MBDA i PGZ prezentują wyrzutnię pocisków CAMM na samochodzie Jelcz - GospodarkaMorska.pl

ew

04.09.2019 Źródło: własne

MDBA i Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentowały podczas MSPO 2019 zestaw obrony powietrznej, składający się z wyrzutni iLauncher pocisków CAMM na podwoziu polskiego samochodu ciężarowego Jelcz 8x8.

Strony ponownie potwierdziły deklaracje zawarte w porozumieniu o strategicznym partnerstwie w dziedzinie technologii rakietowych z 2 lutego 2017 roku, dotyczące współpracy PGZ z MBDA przy programach rakietowych.

Zaproponowana przez MBDA współpraca nad rodziną pocisków przeciwlotniczych CAMM uwzględnia bardzo duży stopień polonizacji. Oferta obejmuje obszerny transfer technologii i know-how związanych z pociskiem i wyrzutnią iLauncher, których produkcja będzie stopniowo rozwijana w Polsce. Jeśli wspólny system PGZ i MBDA zostanie zaakceptowany, będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla krajowego przemysłu i suwerenności Polski.

Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej – powiedział: „Realizacja programu NAREW przez PGZ ma fundamentalne znaczenie dla naszej przyszłości i bezpieczeństwa państwa polskiego, dlatego pokazujemy, że nie istnieją dla nas żadne bariery dotyczące możliwości kooperacji zagranicznej. Łącząc nasze kompetencje w zakresie kluczowych dla obrony przeciwlotniczej systemów łączności oraz dowodzenia z techniką rakietową naszych partnerów zagranicznych, jesteśmy gotowi dostarczyć docelowy produkt Zamawiającemu w krótkim czasie”.

Jan Grabowski,  dyrektor przedstawicielstwa MBDA w Polsce –  dodał: „Pogłębianie relacji pomiędzy PGZ i MBDA jest wielkim sukcesem europejskiej współpracy w dziedzinie obronności. CAMM zapewni polskiemu wojsku i polskiemu przemysłowi najlepsze zdolności i technologie dostępne na światowym rynku i korzyści prawdziwego, europejskiego, partnerstwa w dziedzinie systemów rakietowych. Kooperacja w programie CAMM umożliwi nawiązanie ścisłej współpracy przy kolejnych programach”.

Pociski CAMM zawierają najnowocześniejsze technologie dostępne w obronie powietrznej. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji aktywnej głowicy radiolokacyjnej i techniki zimnego startu, CAMM jest zdolny do natychmiastowego zwalczania dużej liczby najbardziej wymagających, współczesnych zagrożeń z powietrza. Może być odpalany z wyrzutni zamontowanych na pojazdach i na okrętach.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28060,00 $ tona 1,15% 9 kwi
 Cynk 2807,00 $ tona -0,71% 9 kwi
 Aluminium 2250,00 $ tona -0,75% 9 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.