• <
mewo_2022

Mostostal Pomorze z kolejnym kontraktem dla sektora offshore wind

05.04.2022 17:40
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Mostostal Pomorze z kolejnym kontraktem dla sektora offshore wind

Partnerzy portalu

Mostostal Pomorze z kolejnym kontraktem dla sektora offshore wind - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mostostal

Nowym kontraktem dla morskiej energetyki wiatrowej pochwaliła się firma Mostostal Pomorze SA z Gdańska.

Nowy kontrakt obejmuje wykonanie 95 zestawów konstrukcji stalowych typu: boat landing i rest platform o całkowitym ciężarze 1750 t.

– Mowa o konstrukcjach secondary steel, czyli konstrukcjach pomocniczych dzięki którym możliwy jest dostęp ze statku do turbin wież wiatrowych zainstalowanych na morzu – informuje Magdalena Osowska, specjalista ds. marketingu z Mostostal Pomorze SA.

Tego typu zlecenie nie jest nowością dla Mostostalu – spółka wykonuje je dla tego klienta już po raz drugi. Ponadto spółka aktualnie realizuje również produkcję podobnych elementów dla innego międzynarodowego klienta ze Skandynawii.

Produkcja konstrukcji rozpocznie się w maju, a pierwsze elementy zostaną wysłane do klienta w sierpniu.

– Transporty są zaplanowane cotygodniowo, zatem priorytetem jest prowadzenie prefabrykacji zgodnie z harmonogramem – mówi Osowska.

Jak się dowiedzieliśmy, klient Mostostalu jest międzynarodową firmą posiadającą odziały w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

– Współpracę zaczęliśmy w zeszłym roku – mówi Magdalena Osowska. – Cieszymy się, że spełniliśmy wymagania klienta pod względem jakości i powrócił do nas z kolejnym kontraktem.

O Mostostalu

Spółka Mostostal Pomorze SA jest wykonawcą robót w branży konstrukcji stalowych i aluminiowych. Kluczową działalnością firmy są usługi w zakresie prefabrykacji elementów dla przemysłu offshore, a także wykonawstwo kompletnych obiektów dla sektora paliwowego.

Firma wykonuje wielkogabarytowe konstrukcje z powodzeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym. Wśród zrealizowanych projektów są głównie te dla przemysłu offshore (w większości na rynek skandynawski), ale także dla przemysłu: stoczniowego, petrochemiczno-rafineryjnego, budowlanego i infrastrukturalnego. Mostostal z powodzeniem wykonuje także konstrukcje dźwigowe i specjalistyczne.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.