• <
mewo_2022

Maersk Supply Service wkracza na norweski rynek morskiej energii wiatrowej i ropy naftowej

ac

19.05.2021 14:18 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Maersk Supply Service wkracza na norweski rynek morskiej energii wiatrowej i ropy naftowej

Partnerzy portalu

Maersk Supply Service wkracza na norweski rynek morskiej energii wiatrowej i ropy naftowej  - GospodarkaMorska.pl
Fot. MSS

Maersk Supply Service podejmuje działania zmierzające do wejścia na rynek norweski, skupiając się przede wszystkim zarówno na morskiej energetyce wiatrowej, jak i przemyśle naftowo-gazowym.

Firma MSS ujawniła w środę, że przełoży jeden ze swoich energooszczędnych statków do obsługi kotwic klasy M na norweską banderę, zatrudni norweską załogę i otworzy biuro w Bergen. Pierwszy statek ma rozpocząc eksploracje norweskich wód latem 2021 roku.

Koncentrując się na holowaniu i instalacji jednostek pływających dla morskiej energetyki wiatrowej oraz przemysłu naftowo-gazowego, Maersk Supply Service powiedział, że widzi wyraźne powiązanie między swoimi podstawowymi możliwościami a potrzebami rynku norweskiego. Ponadto firma zauważyła, że ​​jej ambicje związane z dekarbonizacją floty odpowiadają ambicjom kluczowych graczy w Norwegii.

Duncan MacPherson, nowy dyrektor zarządzający firmy Maersk Supply Service w Norwegii, powiedział, że Norwegia jest liderem, jeśli chodzi o odkrywanie nowych sposobów zmniejszania wpływu morskiej energetyki na środowisko.

– Nasze urządzenia to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych jednostek pływających na świecie. Dlatego jesteśmy przekonani, że są one odpowiednie dla rynku norweskiego podkreślił MacPherson.

– Ambicją jest dla nas osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2050 roku i zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla o 50 proc. do 2030 roku. Podjęliśmy już zdecydowane działania w celu poprawy naszej efektywności energetycznej poprzez zmiany zachowań i modernizacje techniczne.

Wykorzystanie bogatego doświadczenia

Duncan MacPherson ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży energetycznej i przez większość tego czasu przebywał w Norwegii, kierując i zarządzając przedsiębiorstwami związanymi z usługami morskimi i rozwiązaniami projektowymi w zakresie ropy i gazu, a także na globalnych rynkach odnawialnych źródeł energii na morzu.

MacPherson dodał: – Naszym celem jest, aby w Norwegii działało kilka statków - zarówno w przemyśle naftowym i gazowym, jak i farmach wiatrowych. W ciągu ostatnich pięciu lat zdobyliśmy bogate doświadczenie w zakresie rozwiązań łączących naszą flotę z zarządzaniem projektami offshore.

Maersk Supply Service z siedzibą w Lyngby w Danii eksploatuje Morze Północne od ponad pięćdziesięciu lat. Wraz z nowym biurem w Norwegii Maersk Supply Service zwiększa swoją obecność na całym świecie do 11 lokalizacji.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.