• <
mewo_2022

Łotwa. Do końca roku kryzys energetyczny w sferze dostaw produktów naftowych

gm

19.04.2022 21:05 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Łotwa. Do końca roku kryzys energetyczny w sferze dostaw produktów naftowych

Partnerzy portalu

Łotwa. Do końca roku kryzys energetyczny w sferze dostaw produktów naftowych - GospodarkaMorska.pl

Łotwa ogłosiła do końca roku kryzys energetyczny w sferze dostaw produktów naftowych - podaje we wtorek portal Delfi, powołując się na decyzję rządu w Rydze.

Zgodnie z decyzją władz Łotwy w okresie obowiązywania państwowego kryzysu energetycznego dozwolone jest wypuszczenie na rynek zapasów produktów naftowych. Przewidziano też, że licencjonowani detaliczni sprzedawcy produktów naftowych i podmioty świadczące usługi z zakresu infrastruktury krytycznej mają prawo, by zwrócić się o pozwolenie na zakup produktów naftowych z rezerw, jeśli stwierdzono ich brak na rynku.

Jak podkreślił minister gospodarki Janis Vitenbergs, taka decyzja zapewni rozwiązanie w przypadku jakichkolwiek niepokojów albo przestojów na rynku paliwa. Poinformował, że na Łotwie są zapasy ropy, które pozwoliłyby na funkcjonowanie państwowej gospodarki przez 90 dni.

Zapewnił, że obecna sytuacja w sferze handlu paliwem jest stabilna i nie ma informacji o tym, że dostawy mogą być wstrzymane. Ryzyko związane jest jednak z sytuacją geopolityczną - zauważył minister, cytowany przez Delfi.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.