• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Korea Płd. Armia: Korea Płn. ponownie wystrzeliła pociski artyleryjskie do morza

gm

18.10.2022 20:58 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea Płd. Armia: Korea Płn. ponownie wystrzeliła pociski artyleryjskie do morza

Partnerzy portalu

Korea Płd. Armia: Korea Płn. ponownie wystrzeliła pociski artyleryjskie do morza - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Korea Północna ponownie wystrzeliła we wtorek pociski artyleryjskie do wód u swoich wschodnich i zachodnich wybrzeży, w strefie buforowej przy granicy – poinformowało dowództwo sił zbrojnych Korei Południowej. Poprzednią taką próbę Pjongjang przeprowadził w piątek.

Południowokoreańskie kolegium szefów sztabów podało, że w nocy z wtorku na środę (czasu lokalnego) reżim wystrzelił około 100 pocisków artyleryjskich w wody u swoich zachodnich wybrzeży i około 150 pocisków w wody u wybrzeży wschodnich.

W piątek Pjongjang przeprowadził też próbę pocisku balistycznego krótkiego zasięgu, ponadto 10 północnokoreańskich samolotów wojskowych zbliżyło się do granicy z Koreą Płd.

Korea Północna przeprowadza w tym roku bezprecedensową liczbę prób rakietowych, a w Seulu narastają obawy, że Pjongjang przygotowuje się do swojej siódmej próby broni jądrowej. Korea Płn. znowelizowała niedawno swoją doktrynę nuklearną, zgodnie z którą Pjongjang może użyć takiej broni jako pierwszy.

Japonia zdecydowała się we wtorek nałożyć dodatkowe sankcje na Koreę Północną. W ubiegłym tygodniu oba kraje zapowiedziały zacieśnienie sojuszu z USA oraz intensyfikację wspólnych manewrów. Japonia sygnalizowała również istotne zbrojenia.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.