• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Korea Płn. wystrzeliła pociski balistyczne dalekiego zasięgu

gm

13.10.2022 09:12 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea Płn. wystrzeliła pociski balistyczne dalekiego zasięgu

Partnerzy portalu

Korea Płn. wystrzeliła pociski balistyczne dalekiego zasięgu - GospodarkaMorska.pl

Północnokoreańskie media państwowe poinformowały o teście strategicznych pocisków dalekiego zasięgu.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował w środę próbne odpalenie dwóch strategicznych pocisków dalekiego zasięgu - poinformowała państwowa agencja KCNA, cytowana przez agencję Reutera.

KCNA przekazała również, że dwie północnokoreańskie rakiety "ewidentnie trafiły w cel oddalony o 2 000 km".

Kim Dzong Un oświadczył, że kraj "powinien nadal rozszerzać sferę operacyjną strategicznych sił zbrojnych o charakterze nuklearnym, aby zdecydowanie powstrzymywać w dowolnym czasie wszelkie istotne kryzys wojskowe i wojenne i całkowicie przejąć inicjatywę w tym zakresie" - pisze KCNA.

W poniedziałek północnokoreańskie media poinformowały, że przeprowadzone w ostatnich tygodniach przez Koreę Północną testy rakietowe były "ćwiczeniami taktycznych sił jądrowych".

Korea Północna, która wbrew sankcjom ONZ prowadzi próby z rakietami balistycznymi, podtrzymuje, że testy mają na celu samoobronę przed bezpośrednimi zagrożeniami militarnymi ze strony USA i nie szkodzą bezpieczeństwu sąsiednich krajów.

Wielu ekspertów uważa, że reżim Pjongjang zakończył przygotowania do nowej próby jądrowej, która byłaby siódmą w jej historii i pierwszą od 2017 roku.

Fot. DepositphotosTagi:
korea, pociski, test

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.