• <

Wynik wyszukiwania - " pociski artyleryjskie " - Wiadomości

Mimo ukraińskich sukcesów, w tym na morzu, to Rosja utrzymuje przewagę w wojnie elektronicznej

Rosja utrzymuje przewagę nad Ukrainą w wojnie elektronicznej (EW), która pozwala na neutralizowanie działań przeciwnika i była jedną z przyczyn fiaska zeszłorocznej ukraińskiej kontrofensywy - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".
09.01.2024

Do maja Ukraina zamierza przeprowadzić atak na zajęte przez Rosję tereny nad Morzem Azowskim

Do maja Ukraina zamierza przeprowadzić dużą operację kontrofensywą przeciwko wojskom agresora; Kijów rozważa natarcie z obwodu chersońskiego w stronę okupowanego Krymu lub przecięcie rosyjskiego "mostu lądowego" na półwysep, czyli atak na zajęte przez wroga tereny nad Morzem Azowskim - powiadomił portal Politico.
16.03.2023

Korea Płn. wystrzeliwuje pociski artyleryjskie do morza

Dowództwo armii Korei Północnej poleciło wystrzelenie kolejnej serii pocisków artyleryjskich do morza w odpowiedzi na trwające manewry wojsk południowokoreańskich w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej, rozdzielającej oba państwa koreańskie.
06.12.2022

Korea Płd. Armia: Korea Płn. ponownie wystrzeliła pociski artyleryjskie do morza

Korea Północna ponownie wystrzeliła we wtorek pociski artyleryjskie do wód u swoich wschodnich i zachodnich wybrzeży, w strefie buforowej przy granicy – poinformowało dowództwo sił zbrojnych Korei Południowej. Poprzednią taką próbę Pjongjang przeprowadził w piątek.
18.10.2022

Korea Płn. najpewniej wystrzeliła pociski artyleryjskie w kierunku morza; to możliwa reakcja na manewry Korei Płd. i USA

Armia Korei Południowej poinformowała w niedzielę, że Korea Północna najprawdopodobniej dokonała tego dnia próbnych wystrzałów pocisków artyleryjskich w kierunku morza u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Kilka dni wcześniej USA wysłały do Korei Południowej zaawansowane odrzutowce myśliwskie na wspólne szkolenia - zauważyła agencja AP.
10.07.2022

Boris Johnson chce przekazać Ukrainie pociski przeciwokrętowe

Wielka Brytania naciska na sojuszników, by przekazać Ukrainie pociski przeciwokrętowe, które dałyby jej możliwość odparcia rosyjskiej inwazji od strony morza, w tym ataku na Odessę – podał "The Sunday Times" powołując się na źródła rządowe.
03.04.2022

Akcja nurków z 12. Dywizjonu Trałowców w okolicy Lwówka Śląskiego

W minionym tygodniu, od 10 do 14 czerwca, nurkowie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z Grupy Nurków Minerów 12. Dywizjonu Trałowców wzięli udział w operacji podjęcia przedmiotów niebezpiecznych z jednego z akwenów wodnych w rejonie Lwówka Śląskiego.
17.06.2019

Volker: Zastanawiamy się nad sankcjami na koncerny uczestniczące w Nord Stream 2

„To nie jest decyzja, ale dyskusja. Zastanawiamy się nad sankcjami na międzynarodowe koncerny, które uczestniczą w projekcie Nord Stream 2" - powiedział PAP specjalny wysłannik USA na Ukrainę Kurt Volker.
19.05.2018

Podwodna akcja saperów w Gdyni

Panzerfaust oraz pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej wydobyli i zabezpieczyli saperzy z 43. Batalionu Saperów z Rozewia wraz z Grupą Nurków Minerów z 13. Dywizjonu Trałowców. Akcję przeprowadzono w czwartek w godzinach wieczornych. Przedmioty niebezpieczne zalegały na głębokości 2 metrów przy molo na wysokości zejścia na plażę nr 10 przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.
25.03.2017

Niezwykła historia ucieczki ORP „Orzeł” z Tallina

O tej historii rozpisywała się ówczesna prasa, a po latach powstały książki i filmy. Internowany w Tallinie polski okręt podwodny uciekł Estończykom, zostawiając za sobą kłęby spalin i wspomnienie. Był wrzesień 1939 r. Hitler i Stalin rozrywali Polskę, a ORP "Orzeł", bez map, próbował się przedostać do Wielkiej Brytanii, by móc dalej walczyć.
07.06.2013

Akcja saperów w Świnoujskim porcie

Bomba lotnicza, 7 pocisków artyleryjskich i 2 łuski - to niewybuchy z czasów II wojny światowej podjęte przez patrol saperski z Marynarki Wojennej. Zostały wydobyte na powierzchnię z dna podczas prowadzenia prac pogłębiania kanału portowego w Świnoujściu.
04.09.2012

Akcja Saperów Marynarki Wojennej

Ponad 170 sztuk niewypałów i niewybuchów z II wojny światowej wydobyli oraz zabezpieczyli saperzy Marynarki Wojennej. Niebezpieczne obiekty wyrzuciło morze na brzeg Półwyspu Helskiego. Akcję przeprowadził patrol rozminowania 43 Batalionu Saperów Marynarki Wojennej we współdziałaniu z Grupą Nurków Minerów 13 Dywizjonu Trałowców.
11.07.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.