• <
mewo_2022

Kolejna pływająca farma wiatrowa u wybrzeży Irlandii

25.06.2022 19:56
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Kolejna pływająca farma wiatrowa u wybrzeży Irlandii

Partnerzy portalu

Kolejna pływająca farma wiatrowa u wybrzeży Irlandii - GospodarkaMorska.pl
Fot. nomadicoffshorewind.com

Irlandzki deweloper Simply Blue Group poinformował we wtorek, że dodaje do swojego portfela floating offshore projekt o mocy do 1,3 GW.

Projekt Olympic Offshore Wind zlokalizowany jest u wybrzeży hrabstwa Down w Irlandii Północnej. Jest to drugi morski projekt wiatrowy, który firma ogłosiła dla tego rejonu i jest siostrzanym projektem do Nomadic Offshore Wind o mocy do 500 MW, który został zaprezentowany na początku tego roku.

Spółka Simply Blue poinformowała, że Olympic Offshore Wind będzie mogła być realizowana etapami i tym samym zapewni możliwość utworzenia lokalnego łańcucha dostaw.

– Bardzo ważne jest, aby rząd dorównał ambicjom Simply Blue Group i wprowadził system wydawania pozwoleń, który jest niezbędny do stworzenia dobrze prosperującego przemysłu odnawialnych źródeł energii na morzu – powiedział szef Renewable NI Steven Agnew komentując ogłoszenie.

Simply Blue współpracuje z francuskim koncernem energetycznym TotalEnergies SE (EPA:TTE) na Morzu Celtyckim i poszukuje możliwości wykorzystania pływających elektrowni wiatrowych w USA.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.