• <
attis_konferecnja_2024

Kolejna edycja Baltic Windustry już we wrześniu

gm

13.06.2023 13:27 Źródło: Baltic Windustry

Partnerzy portalu

Baltic Windustry

Konferencja „Baltic Windustry 2023: industrial research in offshore wind energy” organizowana przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej odbędzie się 12 września br. w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów  i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego. 

Jednodniowa konferencja skierowana jest do inwestorów, naukowców i przedstawicieli przemysłu prowadzących działania w zakresie inżynierii i innowacji w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

– Baltic Windustry 2023 dotyczy zagadnień związanych z badaniami i zastosowaniem nowych technologii ,digitalizacji, które wpisują się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Pomorza oraz rozwoju Przemysłu 4.0. Konferencja jest podzielona na trzy bloki tematyczne: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja, badania i digitalizacja – mówi Małgorzata Lipska, Specjalistka ds. operacyjnych z Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej.

– Sesja Industry & Education koncentruje się na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry, dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu. Sesja Research & Digitalisation ma pokazać korzyści z zastosowania  technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawicielki i przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów turbin i ich komponentów, oraz operatorów farm wiatrowych – mówi Marcin Łuczak Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej

W tegorocznej edycji prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore. Celem konferencji jest pokazanie, iż  współpraca badawczo-rozwojowa z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu stanowi wartość dodaną dla obu stron i pozwoli na tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych  pozyskiwaniu  odnawialnych źródeł energii.

Więcej informacji oraz rejestracja znajdują się na balticwindustry.pg.edu.pl

Zapraszamy do zapoznania się z ubiegłoroczną relacją.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.