• <
mewo_2022

Ireneusz Zyska na kongresie H2POLAND: dzięki wodorowi szybciej osiągniemy dekarbonizację polskiej gospodarki

17.05.2023 13:14 Źródło: PAP MediaRoom
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Ireneusz Zyska na kongresie H2POLAND: dzięki wodorowi szybciej osiągniemy dekarbonizację polskiej gospodarki

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Podczas kongresu H2POLAND Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, podkreślał, że Polska ma duży potencjał, jeśli chodzi o produkcję i wykorzystanie wodoru w gospodarce. "Uważam, że jest to nasza strategiczna szansa, aby magazynować wodór, który następnie można przetwarzać w energię elektryczną poprzez wielkoskalowe ogniwa paliwowe. I w ten sposób stabilizować system energetyczny, tak w kraju, jak i państwach ościennych” – mówił Ireneusz Zyska.

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko- i zeroemisyjnych. Wydarzenie jest platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.