• <

Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel o nowe fundamenty dla offshore wind

19.10.2022 17:33
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel o nowe fundamenty dla offshore wind

Partnerzy portalu

Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel o nowe fundamenty dla offshore wind - GospodarkaMorska.pl
Fot. Acciona

Hiszpańska spółka Acciona rozszerzyła portfolio fundamentów i platform dla morskiej energetyki wiatrowej. Do oferowanych usług dołączyły dwie nowe technologie CT-bos oraz S-bos, zaprojektowane przez inżynierów BlueNewables. 

BlueNewables to hiszpański twórca technologii wykorzystywanych w niebieskiej gospodarce. Dostarczy fundamenty CT-bos należące do kategorii TLP (Tension Leg Platform), oraz S-bos zakwalifikowane do fundamentów półzanurzalnych (semi-submersible). Projekty są opracowane wspólnie z Acciona.


– Umowa z Acciona Construction wzmacnia nasze zaangażowanie w rozwój pływającej morskiej energetyki wiatrowej – przekonuje BlueNewables.

– To osiągnięcie zachęca nas do dalszego rozwoju technologii bos (Bluenewables Offshore Solutions), grupy rozwiązań zainicjowanych w 2019 roku. Pozostałe technologie bos obejmują urządzenia ukierunkowane na stałe i pływające technologie, pływającą energetyką słoneczną, a także różne hybrydyzacje tych technologii z innymi zrównoważonymi źródłami energii – wyjaśnia w komunikacie spółka. 

Podczas ostatnich targów branżowych w Bilbao w kwietniu 2022 roku Acciona prezentowała rozwiązania opracowane wspólnie z BlueNewables. Oba fundamenty są zorientowane na uprzemysłowioną produkcję komponentów wiatrowych. Fundamenty można dopasować do morskich turbin wiatrowych o różnych rozmiarach oraz do różnych głębokości na morzu.

Acciona zaprezentowała też również projekt ARGO, innowacyjną formułę uprzemysłowienia procesu produkcji, montażu i transportu fundamentów poprzez zastosowanie betonu, który jest bardziej konkurencyjny i trwały w porównaniu do powszechnie wykorzystywanej stali. Nowa technologia skraca czas produkcji i instalacji fundamentów, a wśród innych zalet może nawet pozwolić na instalację turbin wiatrowych w tym samym porcie, w którym produkowane są fundamenty, transportując cały zintegrowany zespół do jego ostatecznej lokalizacji.


Źródło: BlueNewables, Acciona

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.