• <

Wynik wyszukiwania - "Acciona" - Wiadomości

Morskie farmy wiatrowe w systemie bezpieczeństwa Polski

20 grudnia odbyła się międzynarodowa konferencja i warsztaty Security Forum Szczecin poświęcone wpływowi morskiej farmy wiatrowej na systemy obronności państwa oraz na system ochrony granicy państwowej na morzu. Podczas Konferencji spotkali się eksperci , przedstawiciele MON, Marynarki Wojennej i deweloperzy farm wiatrowych w celu wymiany i doprecyzowania informacji dotyczących wpięcia MFW w system obronny państwa polskiego na Bałtyku, a także sposobom ich ochrony.
22.12.2022

SSE Renewables i Acciona Energía z ofertą farmy wiatrowej o mocy 954 MW na najgłębiej położonym obszarze krajowego Bałtyku

Firma SSE Renewables złożyła wniosek w postępowaniu rozstrzygającym o przyznanie decyzji lokalizacyjnej pod budowę farmy wiatrowej o mocy 954 MW na obszarze 60.E.4. Położony na bałtyckiej Ławicy Środkowej obszar znajduje się 85 km od polskiego wybrzeża, a głębokość morza w tym miejscu wynosi 58 metrów. Jest to najgłębiej położony obszar z jedenastu określonych w załączniku 2. do ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.
13.12.2022

Clean Tech Europe - UE rozpoczyna działania na rzecz rozwoju bazy przemysłowej dla zielonej energii

Komisja Europejska uruchamia platformę mającą na celu wzmocnienie łańcuchów wartości dla czystej energii.
02.12.2022

Statkiem z Hiszpanii do Szczecina, barką do Opola. Wyjątkowy transport drogą morską

Za kilka dni rozpocznie się transport drogą kołową elementów maszyny, która będzie drążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 w okolicach Rzeszowa na Podkarpaciu. Części maszyny przybyły do Szczecina statkiem z Hiszpanii. Następnie do Opola barkami i pontonami przetransportowane zostały Odrą.
03.11.2022

Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel o nowe fundamenty dla offshore wind

Hiszpańska spółka Acciona rozszerzyła portfolio fundamentów i platform dla morskiej energetyki wiatrowej. Do oferowanych usług dołączyły dwie nowe technologie CT-bos oraz S-bos, zaprojektowane przez inżynierów BlueNewables.
19.10.2022

Konferencja MEW 2022 w Szczecinie. Naukowcy i branża morska dyskutowali o offshore

Na temat morskiej energetyki wiatrowej dyskutowano podczas "Konferencji MEW - środowisko, edukacja, biznes i praca" w środę (6 października). Wydarzenie zorganizował Wydział Mechaniczny Politechniki Morskiej w Szczecinie.
07.10.2022

Elementy maszyny do drążenia tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica dotarły do portu w Hamburgu

Największe elementy maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która będzie drążyła tunel na odcinku trasy S19 , dotarły statkiem z portu w Santander do portu w Hamburgu w Niemczech – poinformował w środę Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.
05.10.2022

390 miliony euro i dalsze inwestycje w OZE. Acciona Energía podsumowuje półrocze

Jak informuje Acciona, na rentowność hiszpańskiej spółki wpłynęła zwiększona efektywność finansowa, rozwijająca się polityka handlowa oraz zmiany cen na wszystkich rynkach.. Inwestycje netto wyniosły 770 mln euro, a na koniec pierwszego półrocza w budowie znajdowało się 2 064 MW w ramach planu rozwoju OZE.
01.08.2022

Finlandia będzie pozyskiwała ciepło z morza

HELEN, miejska spółka energetyczna z Helsinek, wspólnie z inną fińską firmą YIT oraz hiszpańską Accioną zbudują system umożliwiający odzyskiwanie ciepła z wody morskiej do wykorzystania w systemie ciepłowniczym stolicy Finlandii.
19.07.2022

[WIDEO] Marcos Gallego, Acciona Energía: Razem z SSE Renewables złożyliśmy wniosek o jedną lokalizację

„Tak naprawdę już od prawie 30 lat pracujemy nad rozwiązaniami OZE. Kiedy zaczynaliśmy rozwijać projekty lądowych farm wiatrowych, nikt nie wierzył, jakie możliwości i korzyści mogą się z tym wiązać. A odnieśliśmy sukces. Mocno wierzę w to, że Acciona i SSE będą mocnym lokalnymi i zagranicznymi partnerami, że mamy szansę na rozwinięcie projektów offshore w Polsce”, powiedział w studio Gospodarki Morskiej Marcos Gallego, dyrektor ds. offshore w Acciona Energía.
29.06.2022

Cała branża w jednym miejscu. Po konferencji PSEW w Serocku [WIDEO]

Blisko 1500 uczestników, trzy dni paneli, wystąpień, dyskusji i rozmów w kuluarach. Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to wydarzenie, na którym trzeba być – powtarzali przedstawiciele firm i instytucji związanych zarówno z lądową, jak i morską energetyką wiatrową. Jako partner medialny przeprowadziliśmy dla Państwa kilkanaście rozmów z najważniejszymi graczami w branży.
19.06.2022

[TRANSMISJA] Konferencja PSEW 2022 - sesja główna

Zapraszamy do udziału w transmisji na żywo sesji głównej podczas drugiego dnia konferencji PSEW 2022.
14.06.2022

Acciona Energia przejmuje udziały w Eolink rozwijającym pływające fundamenty farm wiatrowych

Hiszpańska Acciona Energía nabyła 24% kapitału francuskiej spółki Eolink, która specjalizuje się w rozwoju pływających fundamentów dla morskiej energetyki wiatrowej, stając się tym samym głównym udziałowcem.
30.05.2022

Kolejni gracze na polskim rynku offshore: SSE Renewables składa ofertę na strefę 60.E.4

Spółka SSE Renewables złożyła wniosek o wydanie licencji lokalizacyjnej (Offshore Location License OLL) na przyznanie praw do rozwoju morskiej farmy wiatrowej w strefie 60.E.4, w polskiej części Morza Bałtyckiego, która znajduje się na wysokości Władysławowa, w odległości 85 km od brzegu.
11.04.2022

Farmy wiatrowe 2022 – biznes dla monopolistów. Dzielenie tortu już się skończyło

Trwa koncentracja producentów turbin wiatrowych. Następni są dostawcy elementów. Będą również fuzje na rynku inwestorów. Producenci ropy i gazu umocnią swoją pozycję – wynika z ocen ekspertów.
24.02.2022

Wąskie gardło projektów Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie

Trochę przemyśleń na temat nieoczywistego, wąskiego gardła projektów Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie oraz na temat roli państwa i nacjonalizacji łańcuchów dostaw dla sektora MEW.
01.10.2021

Portugalskie regiony przygotowują się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Trudno znaleźć dziś kraj z dostępem do wód morskich i oceanicznych, którego władze rządowe i lokalne nie planują rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Wielkie ambicje ma region Alto Minho w Portugalii, ale także inwestorzy chcący przeznaczyć nawet miliard euro na projekty związane z rozwojem sektora energetyki morskiej.
11.08.2021

Przyspiesza realizacja trasy Via Carpatia na Podkarpaciu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła 10 lipca 2020 r. umowę na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 o długości 10,3 km od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica. To kolejny odcinek trasy Via Carpatia na Podkarpaciu, który wszedł w fazę realizacji.
11.07.2020

Podkarpackie: Wojewoda wydała decyzję ZRID na odcinek Via Carpatia

Wojewoda podkarpacki wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) odcinka drogi ekspresowej S19 Nisko Południe – Podgórze. Trasa ta jest częścią szlaku Via Carpatia – poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.
31.01.2020

Do wojewody podkarpackiego złożony został wniosek o ZRID na odcinek S19

Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego złożony został wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S19 od węzła Nisko Południe – do węzła Podgórze – poinformował PAP w piątek Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.
14.09.2019

Znamy chętnych na rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu

Jak poinformował portal wnp.pl - część lądową świnoujskiego terminala na ciekły gaz ziemny LNG chce rozbudować dziewięciu wykonawców natomiast sześciu złożyło wniosek o rozbudowanie części morskiej. Wybór wykonawcy obu zadań, których koszt wyniesie co najmniej kilkaset milionów złotych, ma nastąpić jeszcze w tym roku.
13.03.2019

Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę kolejnego odcinka Via Carpatia

Firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Nisko Południe do węzła Podgórze – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus. Odcinek ten będzie częścią szlaku Via Carpatia.
05.04.2018

Podkarpackie: Wybrano ofertę na budowę kolejnego odcinka Via Carpatia

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze do węzła Kamień. Złożyła ją firma Budimex, która zaoferowała ponad 333,5 mln zł. Odcinek ten będzie częścią szlaku Via Carpatia.
30.03.2018

Podkarpackie: Wybrano najkorzystniejszą ofertę na S19 Kamień-Sokołów Małopolski

Niemal 234,5 mln zł kosztować będzie zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ. Odcinek ten, o długości ok. 7,9 km, będzie częścią trasy Via Carpatia.
22.03.2018

Podkarpackie: Obwodnica Stalowej Woli i Niska będzie miała dodatkowy węzeł

Obwodnica Stalowej Woli i Niska (Podkarpackie) będzie miała dodatkowy zjazd, dzięki któremu połączy się z drogą powiatową – powiedział w poniedziałek w Stalowej Woli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
06.02.2018

Nowy prom dla Trasmediterránea coraz bliżej

Jeszcze w tym roku Trasmediterránea otrzyma nowy prom. Firma poinformowała właśnie, że prace nad jednostką, która wkrótce wzbogaci jej flotę, przebiegają bez zakłóceń.
22.01.2018

Promowa transakcja roku: Naviera Armas przejmuje Trasmediterranea

Rodzinne przedsiębiorstwo Naviera Armas przejmie Trasmediterranea, głównego operatora promowego w Hiszpanii. Niewielka część udziałów należała już do przewoźnika od czasów prywatyzacji przedsiębiorstwa w 2002 roku.
13.11.2017

Port w Ystad: Kontynuacja wzrostu wyników

Szwedzki port Ystad poinformował w wydanym komunikacie o kontynuowanej poprawie osiąganych wyników i rekordowych przewozach w kilku sektorach w pierwszej połowie 2017 roku.
11.08.2017

Cracovia w drodze do Polski. Przejdzie remont w MSR „Gryfia”

Cracovia w drodze do Szczecina. Najnowszy prom zakupiony przez Polską Żeglugę Bałtycką w sobotę wypłynął z bułgarskiego portu Burgas. Remontem jednostki zajmie się Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Szczecinie.
23.05.2017

Ciekawe ładunki w gdańskim Wolnym Obszarze Celnym

W Gdańsku pojawia się coraz więcej ładunków ciężkich i wielkogabarytowych. W lipcu w tamtejszym Wolnym Obszarze Celnym (WOC) rozładowano olbrzymie turbiny przeznaczone dla nowej farmy wiatrowej w Polsce. Na eksport z kolei załadowano zbiorniki dla naftowego pola w Iraku.
14.07.2015

Athena Seaways od styczna na bałtyckim połączeniu

Prom Coraggio, należący do Grupy Grimaldi, już płynie w kierunku Morza Bałtyckiego, aby rozpocząć obsługę połączenia promowego Kiel – Klajpeda.
02.12.2013

Hiszpania: 88,5 mln euro kary dla przewoźników

Krajowa Komisja ds. Konkurencji Hiszpanii nałożyła grzywny na sześciu przewoźników promowych, na łączną kwotę ponad 88,5 mln euro, za stworzenie w latach 2002-2010 „kartelu transportowego” między Hiszpanią a Marokiem. Największa kara, w wysokości 25,5 mln euro, została nałożona na Acciona Transmediterranea.
14.11.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.