• <
BOTA_2023

Hiszpania. Marynarka wojenna monitoruje dwa rosyjskie okręty wojenne w zachodniej części M. Śródziemnego

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Hiszpania. Marynarka wojenna monitoruje dwa rosyjskie okręty wojenne w zachodniej części M. Śródziemnego

Partnerzy portalu

Hiszpański okręt patrolowy monitoruje dwa okręty rosyjskiej marynarki wojennej, które pojawiły się w zachodniej części Morza Śródziemnego - podała w czwartkowym komunikacie hiszpańska marynarka wojenna.

Sprecyzowano, że obserwujący ruchy rosyjskich jednostek okręt to patrolowiec Centinella, który “przechwycił je oraz rozpoczął śledzenie i monitorowanie ich kursu”.

Według hiszpańskiej marynarki rosyjskie jednostki, które pojawiły się w pobliżu brzegów Półwyspu Iberyjskiego to fregata Admirał Kasatonow oraz tankowiec Akademik Paszin.

Dowództwo hiszpańskiej floty podało, że rosyjskie jednostki były obserwowane przez armię już od momentu ich wpłynięcia na śródziemnomorski akwen przez Cieśninę Gibraltarską.

“Nasz okręt Centinella prowadzi zadania z zakresu nadzoru morskiego i bezpieczeństwa na wodach na południe od Półwyspu Iberyjskiego służące zabezpieczeniu interesów narodowych na hiszpańskich wodach” - podała marynarka wojenna Hiszpanii.

Marcin Zatyka

zat/ adj/

fot. Mil.ru

Dziękujemy za wysłane grafiki.