• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Golfiści zakończyli sezon w Postołowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

28.09.2022 19:02
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Golfiści zakończyli sezon w Postołowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Golfiści zakończyli sezon w Postołowie [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Finał Morskiej Ligi Golfa za nami. Laureatów tegorocznego sezonu poznaliśmy w niedzielę (25 września) w Postołowie. Tego dnia odbyły się również ostatnie rozgrywki.

Morska Liga Golfa to wyjątkowe wydarzenie, które powróciło po dwuletniej przerwie. Pasjonujące rozgrywki odbywały się od wiosny na terenie jednego z najstarszych pól golfowych w Polsce – w Postołowie, położonym ok. trzydzieści minut od Gdańska.

– Pogoda dopisała, warunki były znakomite – mówi Jerzy Czuczman, inicjator Morskiej Ligii Golfa Postołowo 2022, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich, które objęło patronat honorowy nad imprezą. – Za nami bardzo pracowity sezon biznesowy, co ma znaczenie ponieważ wielu spośród naszych graczy pracuje w branży morskiej. Spotkania z golfem były szansą na odetchnięcie od trudnej sytuacji.   

Morska Liga Golfa jest turniejem wielomiesięcznym. – Niezależnie od pogody środa zrzeszała pasjonatów golfa, frekwencja również dopisała – podkreśla Bogdan Szpilman, prezes Grupy Rubo, jeden z graczy.

Dla kogo golf jest ciekawą propozycją spędzania czasu? – Namawiałbym każdego, kto lubi się ruszać. Wbrew przyjętej opinii, golf nie jest nudnym sportem. Aby się o tym przekonać zapraszam na 18 dołków, gdzie trzeba przejść 10-12 km – dodaje z uśmiechem.

Tę opinię potwierdza również inny uczestnik, prezes stoczni Safe. – Od dziecka interesowały mnie różne sporty. Po kontuzji odniesionej podczas gry w tenisa zainteresowałem się golfem. Okazało się, że to bardzo wymagająca dyscyplina, w której liczy się koncentracja i skupienie. Nikt nikomu nie przeszkadza, gra się z samym sobą, z własnymi słabościami. To bardzo wciągający sport, odpowiedni na każdym etapie życia – mówi o golfie prezes Marek Siemaszko.  

Natomiast jeden z najlepszych golfistów-amatorów Pomorza, Lech Sokołowski podkreślił, że pole golfowe w Postołowie należy do najlepszych miejsc tego typu w Polsce - pod względem jakości.

– To również trudne pole do gry – podkreśla Lech Sokołowski. – Osoby, które brały udział w Morskiej Lidze Golfa, przekonały się że trzeba się czymś wykazać aby osiągnąć dobry wynik. Pole w Postołowie wymaga od uczestnika siły w graniu, precyzji, jest również odpowiednio zaprojektowane pod kątem utrudnienia gry – zaznacza.   

Patronem honorowym i organizatorem Morskiej Ligii Golfa jest Polskie Forum Technologii Morskich, a sponsorami firmy związane z branżą morską.

Portal GospodarkaMorska.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Wyniki Morskiej Ligii Golfa 2022:


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.