• <
mewo_2022

F.E.W. Baltic II: 23 czerwca RWE zaprasza do dialogu polskich dostawców zainteresowanych udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku

gm

21.06.2022 23:25 Źródło: RWE Renewables
Strona główna Energetyka Morska, Offshore F.E.W. Baltic II: 23 czerwca RWE zaprasza do dialogu polskich dostawców zainteresowanych udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku

Partnerzy portalu

F.E.W. Baltic II: 23 czerwca RWE zaprasza do dialogu polskich dostawców zainteresowanych udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl
Ilustracja FEW Bałtyk II. Fot. RWE

RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu, firmy Chantiers de l'Atlantique.

Spotkanie z dostawcami usług i komponentów dla morskiej stacji transformatorowej, budowanej w ramach projektu morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II odbędzie się w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, przy ul. Jana Heweliusza 22, 23 czerwca 2022 r. w godzinach 9:00-16:00.

Jest to kolejne wydarzenie większego cyklu, obejmującego dialog z potencjalnymi podwykonawcami, którzy mogą zostać zaangażowani w budowę infrastruktury morskiej farmy wiatrowej RWE. Realizując projekt F.E.W. Baltic II, RWE znacząco przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki i zielonej transformacji energetycznej w naszym kraju.

Wydarzenie organizowane w samym centrum Gdańska będzie okazją do pozyskania szczegółowych informacji na temat realizacji morskiej stacji transformatorowej, wchodzącej w skład infrastruktury technicznej projektu F.E.W. Baltic II. Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji inwestycji, montaż stacji transformatorowej zaplanowano na rok 2025, a farma wiatrowa RWE Renewables rozpocznie produkcję energii elektrycznej w 2026 roku. Po pełnym uruchomieniu, F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW będzie mogła wyprodukować wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby około 350 000 polskich gospodarstw domowych.

Podczas spotkania zostaną przedstawione informacje i prezentacje dotyczące:

  • sposobu budowania łańcucha poddostawców oraz jego struktury;
  • harmonogramu kontraktu;
  • wymagań technicznych oraz kompetencyjnych, stawianych potencjalnym poddostawcom;
  • mechanizmu kontraktacji dostaw;
  • kultury współpracy z RWE Renewables oraz generalnym wykonawcą.

W spotkaniu udział wezmą zarówno przedstawiciele inwestora – RWE Renewables, jak i generalnego wykonawcy kontraktu, dostawcy morskiej stacji trafo – Chantiers de l'Atlantique.

„To kolejne spotkanie z potencjalnymi firmami współpracującymi, na którym tym razem przedstawimy specyfikę realizacji morski stacji transformatorowej – jednego z kluczowych elementów przyszłej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II" – podkreśla Jakub Budzyński, Stakeholder Manager w RWE Renewables. „Spotkanie z dostawcami usług odbędzie się w formule otwartego dialogu, realizowanego na partnerskich zasadach, umożliwiającego swobodną wymianę informacji oraz pozyskanie bezcennych kontaktów i relacji. To szczególnie ważne dla podmiotów, które planują skuteczne wejście do sektora offshore wind. Chcemy zaprosić te polskie firmy, dla których będzie to okazja do zdobycia cennej wiedzy w zielonym segmencie energetyki."

Rejestracja online dostępna jest na stronie internetowej.

Miejsce i termin spotkania:

Gdańsk, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, ul. Jana Heweliusza 22
23.06.2022 r., start: godz. 9:00, koniec: godz. 16.00

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.