• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wakacje w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

ew/NMM

20.06.2020 10:16 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Wakacje w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Partnerzy portalu

Wakacje w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl

W lipcu i w sierpniu 2020 roku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza najmłodszych gości do odwiedzenia muzealnych oddziałów.

W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, zrezygnowaliśmy ze standardowej oferty wakacyjnej – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM. – Aby wynagrodzić naszym najmłodszym zwiedzającym brak warsztatów czy zajęć plastycznych, przygotowaliśmy kilka atrakcji, które towarzyszą zwiedzaniu naszych wystaw. Nasi goście będą mogli rozwiązywać zagadki i wziąć udział w grach specjalnie przygotowanych przez Dział Edukacji na wakacje.

W gdańskim kompleksie muzealnym : Ośrodku Kultury Morskiej, w Żurawiu, w Spichlerzach na Ołowiance oraz na Sołdku, w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz w tczewskim Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie goście dostaną od opiekuna ekspozycji „książeczki” – z wakacyjną muzealną drogą zwiedzania. Są tam zagadki, rebusy, łamigłówki, dzięki którym najmłodsi goście sami, lub w towarzystwie starszych osób jeszcze lepiej mogą poznać nasze muzeum.

W Spichlerzach na Ołowiance na dzieci czeka podróż po wielkoformatowej mapie "Z Torunia nad morze", a także rozwiązywanie zagadek związanych z II Rzeczpospolitą i wakacjami nad morzem oraz życiem w dawnym porcie gdańskim. Na statku muzeum Sołdek wybierzemy się śladem załogi legendarnego rudowęglowca w ramach ścieżki edukacyjnej. W Ośrodku Kultury Morskiej - na wystawie "Łodzie ludów świata" - odkrywców ciekawych tajemnic nauki czekają ukryte wskazówki i zadania. W Tczewie – w Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków - podczas rozwiązywania zagadek z książeczek edukacyjnych, dowiecie się, że wakacje mogą być fascynujące zarówno nad Wisłą, jak i w egzotycznych zakątkach naszej planety. W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich na chętnych czeka gra terenowa o tradycyjnym rybołówstwie. Zwiedzający mogą też nauczyć się wiązać węzły żeglarskie!

Cały czas będziemy także dostępni online – dodaje Przemysław Węgrzyn. - Zachęcamy najmłodszych gości: oglądajcie nasze edukacyjne filmy na muzealnym kanale Youtube, pokazujące ciekawostki z naszych zbiorów, historie miejsc, w których znajdują się nasze oddziały, a także instrukcje do wykonywania ciekawych doświadczeń w domu lub na biwaku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.