• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

W Chinach spadł deszcz ośmiornic i rozgwiazd (foto)

pc

19.06.2018 15:48 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu W Chinach spadł deszcz ośmiornic i rozgwiazd (foto)

Partnerzy portalu

W Chinach spadł deszcz ośmiornic i rozgwiazd (foto) - GospodarkaMorska.pl

Niezwykłe zjawisko w chińskim mieście Qingdao. Razem z deszczem na jego mieszkańców spadły m.in. ośmiornice i rozgwiazdy. Zdjęcia morskich stworzeń poprzyczepianych do samochodowych szyb trafiły do mediów społecznościowych.

Deszcz zwierząt spadł w Qingdao w ubiegłym tygodniu. Na samochodach mieszkańcy tego nadmorskiego miasta znajdowali ośmiornice, krewetki, rozgwiazdy i małże. Jak to możliwe? Zdaniem naukowców, za takie zjawisko odpowiedzialne są m.in. huragany. Tworzące się wtedy potężne trąby powietrzne i leje wodne razem z wodą zasysają niewielkie zwierzęta i unoszą je na wysokość nawet kilkunastu kilometrów. Tam z powodu niskich temperatur zwierzęta zamarzają, po czym spadają na ziemię.

W ostatnich dniach nad Morzem Żółtym przeszedł huragan. Jak zarejestrowały służby meteorologiczne w Qingdao, siła wiatru osiągnęła 12 stopni w skali Beauforta. Wszystko wskazuje na to, że właśnie ta pogodowa anomalia odpowiedzialna była za deszcz ośmiornic i rozgwiazd.

Podobne zjawisko zaobserwowano w ubiegłym roku w Meksyku. Wtedy w Tampico spadł deszcz ryb.

 

Dziękujemy za wysłane grafiki.