• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Gdański thyssenkrupp szuka nowych pracowników

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Gdański thyssenkrupp szuka nowych pracowników
Gdański thyssenkrupp szuka nowych pracowników - GospodarkaMorska.pl

investgda.pl

14.06.2016 Źródło: własne

Firma thyssenkrupp zamierza zatrudnić do końca roku 80 specjalisów z branży IT. Nowa powierzchnia biurowa na dziesiątym piętrze w biurowcu Olivia Six będzie przeznaczona dla specjalistów i menedżerów nowo utworzonego zespołu. W ciągu najbliższych kilku lat thyssenkrupp planuje zatrudnić w Gdańsku 700 osób.

thyssenkrupp jest światowym liderem zaawansowanych technologii przemysłowych, dostarcza komponenty dla m.in przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i morskiego. Ponadto, produkuje dźwigi i windy oraz urządzenia przemysłowe specjalnego zastosowania. Łącznie firma zatrudnia ponad 160 tysięcy ludzi na całym świecie. Gdańskie centrum świadczy usługi dla ponda 1,5 tysiąca  spółek z grupy thyssenkrupp na całym świecie.

Obecnie firma zatrudnia w Gdańsku już ponad 100 osób, które pracują głównie w pionach: IT, Finansowo-Księgowym, HR oraz Zarządzania Nieruchomościami. W gdańskim centrum kontynuowany jest rozwój działu usług. Nowe biura będą zajmowane przez administratorów systemów i aplikacji, specjalistów oprogramowania SAP, inżynierów infrastruktury IT, specjalistów wsparcia procesów IT oraz zespoły projektowe. thyssenkrupp szuka wykwalifikowanych specjalistów z wyżej wymienionych obszarów, jak również osób chcących udoskonalić swoje umiejętności oraz zdobyć nowe, atrakcyjne kwalifikacje. Warunkiem jest dobra znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem jest znajomość języka niemieckiego, dodatkowo firma oferuje specjalistyczne kursy językowe dla zatrudnionych osób. Firma wspiera także rozwój pracowników oferując im szkolenia i zdobywanie certyfikatów, praktyczną naukę poprzez pracę z doświadczonymi specjalistami  z Niemiec , USA i innych krajów. Przyszli pracownicy mogą spodziewać się także szkoleń z zakresu używanych technologii, procesów i rozwiązań informatycznych.

– Gdańsk staje się bardzo ważnym centrum usług IT dla grupy thyssenkrupp. Podobne centra powstają też w innych lokalizacjach na świecie, ale ta lokalizacja będzie wiodącą pod względem ilości zatrudnionych osób. Duża różnorodność charakteru działalności spółek z grupy daje okazję do zdobycia ciekawych  doświadczeń i pracy z różnorodnymi technologiami. Stawiamy na rozwój pracowników
i zachęcamy do współtworzenia przyjaznej atmosfery w biurze – mówi Robert Góra, Prezes Zarządu thyssenKrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

– Nowo powstający zespół w Gdańsku jest pełen energii do pracy oraz aktywności,także poza godzinami pracy, takich jak udział w imprezach sportowych, dbania o środowisko, czy konferencjach branżowych – dodaje Rafał Grabowski, Szef zespołu IT w thyssenkrupp Group Services Gdańsk.

– Do najważniejszych planów rozwojowych centrum należy powiększenie obecnego zespołu specjalistów i konsultantów systemu SAP, we wszystkich obszarach,  z 20-tu do 100 osób w ciągu najbliższego 1,5 roku. W związku z tym poszukujemy zarówno osób z dużym doświadczeniem chcących rozwinąc swoją karierę w konsultingu SAP, liderów gotowych wziąć odpowiedzialność za tworzenie własnych zespołów, jak i osoby bez większego doświadczenia, ale z zapałem do nauki – podsumowuje Łukasz Narojczyk szef departamantu wsparcia i rozwoju aplikacji.

Od samego początku inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA).

– Gratuluję firmie thyssenkrupp tak dynamicznego rozwoju i nowych pomysłów. Cieszą również plany firmy dotyczące zatrudnienia specjalistów z szerokiej branży IT, co dowodzi, że rynek trójmiejski jest przygotowany na oczekiwania takich firm jak thyssenkrupp. Zapewniam, że jako Prezes INVESTGDA oraz partner Invest in Pomerania, dołożę wszelkich starań, aby thyssenkrupp miał korzystne warunki dla dalszego rozwoju swojej inwestycji w Gdańsku – powiedział Alan Aleksandrowicz, Prezes Zarządu INVESTGDA.

———

O thyssenkrupp:

thyssenkrupp zatrudnia ok. 160 000 pracowników w prawie 80 krajach. Skupia ludzi z pasją i doświadczeniem,  którzy pracują nad rozwojem nowych technologii produkcji  oraz implementacją nowatorskich rozwiązań, dzięki czemu przyczyniają się do globalnego rozwoju koncernu i sprostaniu wyzwaniom przyszłości.  W następnych latach thyssenkrupp pod przewodnictwem  Larsa Hölzera będzie rozwijać Globalne Centra Usług Wspólnych na całym świecie – tworząc centra kompetencyjne   z zakresu  finansów, rachunkowości, HR, IT oraz nieruchomości.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33686,00 $ tona 1,78% 11 maj
 Cynk 3004,00 $ tona -1,09% 11 maj
 Aluminium 2549,00 $ tona -0,62% 11 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.