• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Port Service wspiera edukację. W Gdańsku otwarto „Grotekę” – nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną (foto, wideo)

pc

13.12.2018 05:38 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Port Service wspiera edukację. W Gdańsku otwarto „Grotekę” – nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Port Service wspiera edukację. W Gdańsku otwarto „Grotekę” – nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Port Service wspiera edukację. Spółka zajmująca się utylizacją odpadów niebezpiecznych ufundowała nowoczesną pracownię multimedialno-interaktywną w Szkole Podstawowej nr 72 w Gdańsku. „Groteka”, bo taką otrzymała nazwę, została otwarta w środę. To w tym miejscu dzieci przez zabawę będą rozwijały m.in. umiejętność logicznego myślenia.

– To miejsce to jest realizacja marzeń moich i Pana Henryka Polańskiego, żeby kiedyś w Gdańsku powstał taki salonik gier logicznych. Tutaj będą prowadzone zajęcia z gier logicznych i planszowych, z podstaw kodowania. Łączymy tradycję z nowoczesnością, ale też dla mnie to było bardzo ważne, żeby to było miejsce na spędzanie czasu wolnego – mówi Artur Jastrząb, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku.

Paweł Król, prezes zarządu Grupy Blum, do której należy Port Service, powiedział, że przemysł powinien wspierać edukację.

– Port Service wpisuje się w retorykę rozwoju dzielnic przemysłowych. Chcielibyśmy, żeby powstawało więcej takich miejsc. A przede wszystkim wizja „Groteki”, którą tutaj dyrektor Jastrząb zaproponował już ponad pół roku temu, jest wielkim przedsięwzięciem. Miejsce dla dzieci, które potrzebują wsparcia, rozwoju, miejsca do odpoczynku. Kiedy za oknami deszcz i chlapa, to tutaj mogą znaleźć troszeczkę ciepła, gry, odpoczynek i rywalizację – zapewnia Paweł Król, prezes zarządu Grupy Blum, do której należy Port Service.

Dzieciom bardzo spodobała się nowa pracownia. Oprócz gier planszowych, znajdą tam m.in. interaktywne roboty do nauki programowania oraz „Magiczną Ścianę”, czyli wielofunkcyjną tablicę multimedialną.

Obecny podczas otwarcia „Groteki” Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, podkreślił, że taka pracownia, to fantastyczna wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Stogi, szczególnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 72.

– Fajnie mieć takiego dobrego sąsiada, który dba o to, aby rozwijała się placówka edukacyjna. Gratuluję dyrektorowi partnerstwa z firmą, która chciała wesprzeć szkołę w tym, aby postało takie wspaniałe miejsce, które łączy zarówno gry planszowe, jak i nowoczesne technologie. Słysząc w tle dzieci, ale też widząc te zajęcia, które tutaj się odbywają już dzisiaj, wiem, że to strzał w dziesiątkę i powala na równomierny, zrównoważony ich rozwój – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

„Groteka” to już kolejny projekt Port Service związany z edukacją. W czerwcu spółka podpisała porozumienie o współpracy z trzema sąsiadującymi z nią szkołami. Dzięki niemu uczniowie w praktyce poznają m.in. rozwiązania związane z zapobieganiem skażeniu środowiska. Dodatkowo w ramach eko-edukacji, specjalnego projektu, który ma wspierać młodzież w świadomym wkraczaniu na rynek pracy, studenci mogą odwiedzić spółkę i z bliska zobaczyć jej działalność.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.