• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Porozumienie: Gruzja i Polska honorują wzajemnie kwalifikacje marynarzy

08.03.2016 14:07 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Porozumienie: Gruzja i Polska honorują wzajemnie kwalifikacje marynarzy

Partnerzy portalu

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej,  Krzysztof Kozłowski parafował porozumienie z Gruzją dotyczące honorowania międzynarodowych uprawnień dla marynarzy obu krajów. Dokument jest efektem rozmów przedstawicieli administracji morskich tych krajów - informuje biuro prasowe MGMiŻŚ.

- To bardzo istotny krok w odbudowie współpracy i na rzecz polskich przedsiębiorstw armatorskich, które będą mogły korzystać z kwalifikacji zagranicznych marynarzy – podkreśla Podsekretarz Stanu MGMiŻŚ. – To także ważny element wzmacniania relacji gospodarczych Polski i Gruzji ale też kontynuowania działań zbliżających oba kraje, zainicjowanych jeszcze przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Dwustronny charakter porozumienia w sprawie uznawania przez administracje morskie Polski i Gruzji dokumentów kwalifikacyjnych marynarzy jest korzystne dla marynarzy posiadających polskie dyplomy i świadectwa, chcących pracować na statkach pływających pod banderą Gruzji. Umożliwi im podjęcie pracy bez konieczności ubiegania się o dokumenty wydawane przez administrację morską Gruzji, gdyż dokumenty polskie traktowane będą jako równoważne.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.