ew
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Nasze Sygnały", tym razem pod tytułem "Mapa Lubinusa - kartograficzne arcydzieło".
Zapraszamy na pierwszą publiczną prezentację Mapy Lubinusa oraz fascynującą opowieść o jej tajemnicach. Prelekcję o mapie i skomplikowanym procesie jej renowacji wygłosi Aleksandra Cybul z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
MAPA LUBINUSA – KARTOGRAFICZNE ARCYDZIEŁO – zapraszamy do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ul Zawiszy Czarnego 1B, 22 czerwca, godz. 17.00, sala audiowizualna
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
00:01:35
Statek kosmiczny obcych czy nazistowski bunkier pod wodą? Dziwne odkrycie w głębinach Bałtyku
"Spotkanie po latach". Pokład Sokoła zwiedził były dowódca okrętu z czasów jego służby pod norweską banderą
Wynalazek UMG opatentowany przez Europejski Urząd Patentowy
Nietypowy wyraz francusko-polskiej współpracy. Powstał atomowy okręt podwodny… z klocków. Jest do kupienia
Trwa ogólnopolski konkurs Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na nazwę dla następcy Daru Młodzieży
UMG uczcił 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Bezpieczeństwo w przemyśle i logistyce morskiej: system LOTO i sorbenty – inwestycja decydująca o sukcesie operacyjnym