• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Kierunek Święta! Pomóżmy razem

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Kierunek Święta! Pomóżmy razem
Kierunek Święta! Pomóżmy razem - GospodarkaMorska.pl

ew

05.12.2018 Źródło: własne

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym przede wszystkim myślimy o innych. Przestajemy gonić za sprawami dnia codziennego, aby móc pobyć z tymi, których kochamy, a także pomóc tym, którzy są samotni i potrzebujący. A jest ku temu wiele okazji. Jedną z nich jest akcja „Kierunek Święta” organizowana przez Andrzeja Grubalskiego i Piotra Ostromęckiego, będąca wsparciem potrzebujących rodzin objętych opieką MOPS Gdynia. Choć akcja skierowana jest do firm z branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, to do pomocy przyłączyć może się każdy.

- Pomysł na akcję zrodził się w mojej głowie już dawno. Pierwsze kroki skierowałem do MOPS-u - Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Sam wychowywany byłem w skromnych warunkach. Miało to zdecydowany wpływ na moje dzieciństwo, jego postrzeganie oraz na moją pozycję wśród rówieśników. Dziś na podstawie własnych doświadczeń łatwo potrafię wczuć się w sytuację rodzin, którym pomagamy. Zarówno Miasto Gdynia, jak i MOPS wykonują świetną pracę i jestem przekonany, że rodziny są pod wieloma względami zabezpieczone. Należy pamiętać jednak, że bardzo często dzieci pozbawione rodziców nie spełniają swoich świątecznych pragnień, a często te mogą być drogą do chociażby podbudowania własnej wartości w otoczeniu. Chciałbym, aby niniejsza akcja nie tylko spełniła marzenia dzieci, ale również wspomogła wychowujące je rodziny zastępcze – mówi Andrzej Grubalski.
 
To nie pierwsza tego typu akcja charytatywna zorganizowana przez Andrzeja Grubalskiego. Organizator akcji „Kierunek Święta” stara się pomagać co roku, z coraz większym rozmachem, do pomocy angażując nie tylko rodzinę, ale też przyjaciół.
 
- Ubiegłoroczne akcje polegały na indywidualnych zakupach zrobionych przez znajomych,
które następnie wraz z żoną i dziećmi rozdzielaliśmy miedzy poszczególne rodziny. W tym roku postanowiłem pójść o krok dalej i poprosiłem o pomoc Piotra Ostromęckiego. Znam go „od zawsze” i znam jego zaangażowanie w działalność charytatywną. Wiedziałem, że razem jesteśmy w stanie stworzyć poważną akcję. Liczymy, że dotrzemy do szerokiego grona, które mamy nadzieję wesprze fundację „Upgrade” w założonym celu – tłumaczy Andrzej Grubalski.
 
Jakie marzenia mają dzieci?
 
- W tym roku opiekunowie rodzin poprosili dzieci o napisanie listów do Świętego Mikołaja, dzięki czemu znamy ich potrzeby. Niektóre bardzo nas zaskoczyły, inne poruszyły. Przykładem mogą być prośby dzieci o przybory szkolne, bądź po prostu nowe ubrania. Według mnie to pokazuje ich świadomość, w jakiej sytuacji się znajdują. Niektóre prośby odnosiły się do kształtowania własnych talentów i za takie uznaję chociażby prośby o gitarę, sztalugę i farby czy manekina - głowę fryzjerską. Kto wie, czy pomoc w rozwoju pasji bądź zamiłowań nie sprawi, że w przyszłości nie staną się wybitni w swoim zawodzie? Chcemy pomóc łącznie 19 rodzinom, które wychowują 35 dzieci – dodaje Andrzej Grubalski.
 
Organizatorzy zachęcają do dwutorowego działania polegającego na zbiórkach wśród pracowników firm z branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, z której sami pracują oraz wsparcia akcji przez pracodawców. Do pomocy jednak może przyłączyć się każdy.
 
Wpłat można dokonywać do 10 grudnia na konto Fundacji UPGRADE. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakupy dla beneficjentów projektu oraz dla Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.
 

Nazwa i nr konta fundacji:
„Fundacja UPGRADE”
Nr konta: 81 1140 2004 0000 3302 7756 1251
Tytuł przelewu: „Kierunek święta”

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34462,00 $ tona 6,28% 6 maj
 Cynk 2920,00 $ tona -0,51% 6 maj
 Aluminium 2476,00 $ tona 1,23% 6 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.