• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Duże dofinansowanie dla Akademii Morskiej w Szczecinie

ew

16.03.2018 12:07 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Duże dofinansowanie dla Akademii Morskiej w Szczecinie

Partnerzy portalu

Duże dofinansowanie dla Akademii Morskiej w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

Duże dofinansowanie projektu Nowe Horyzonty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla Akademii Morskiej w Szczecinie. "Czek" na blisko 7 mln zł przekazał Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego goszczący w Szczecinie.

Dofinansowanie z rąk ministra odebrali rektorzy szczecińskich uczelni podczas spotkania w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Grant dla Akademii Morskiej w Szczecinie odebrał osobiście JM Rektor Wojciech Ślączka.

Projekt AM uzyskał finansowanie w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w obszarze działania 3.5 o nazwie: Kompleksowe programy szkół wyższych. Budżet projektu ma wartość blisko 7 mln zł i liczy 100 pozycji.

Podjęte zostaną działania związane z edukacją, rozwojem i doskonaleniem kompetencji studentów oraz kadr, a także rozbudowanie systemu IT służącego wirtualnemu zarządzaniu uczelnią. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie w tej dziedzinie, realizowane przez Akademię Morską w Szczecinie. Do najważniejszych planów projektu należy zaliczyć także wsparcie powstania nowych kierunków: oceanotechniki oraz geoinformatyki.

Projekt realizowany będzie w okresie od 01 września 2018 do 31 lipca 2022. Zakres merytoryczny projektu obejmuje 8 zadań, z których każde mogłoby stanowić odrębny projekt. Szczegółowy opis znajduje się tu: http://am.szczecin.pl/aktualnosci/4460-nowe-horyzonty-7-mln-zl-dla-akademii

Dziękujemy za wysłane grafiki.