• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu
5848 artykułów

Największe podróżnicze święto już jutro w Gdyni

Jutro, w piątek 9 marca, startuje największe podróżnicze święto, które rokrocznie przyciąga do Gdyni tłumy globtroterów i miłośników dalekich wypraw. W Gdynia Arenie punktualnie o godz. 11.00 wystartują 20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Przed nami trzy dni fascynujących wykładów, spotkań i wiele innych atrakcji, a także relacja live z imprezy na portalu gdynia.pl.

08.03.2018, 12:42

Pierwsza kobieta w gronie maszynistów LOTOSU

Zawód maszynisty od wielu lat kojarzony jest z mężczyznami. Barbara Reszytyło, maszynista w Wydziale Przewozów Wrocław spółki LOTOS Kolej, swoją postawą i zaangażowaniem zmienia ten stereotyp. Dowodem na to jest zdany przez nią na początku stycznia egzamin uprawniający do samodzielnego prowadzenia pociągów towarowych.

08.03.2018, 11:12

UTK: kobiety prowadzące pociągi w Polsce to rzadkość

Wśród 17 tysięcy maszynistów kobiety prowadzące pociągi to w Polsce rzadkość - informuje Urząd Transportu Kolejowego. Z danych urzędu wynika, bowiem że w Polsce pociągi prowadzi 17 kobiet, a kolejne 13 ma już za sobą pierwszy etap na drodze do tego, bo posiada zdobytą licencję maszynisty.

08.03.2018, 08:24

Szczecin: Zgoda na budowę Muzeum Morskiego – Centrum Nauki

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę Muzeum Morskiego – Centrum Nauki w Szczecinie - poinformowały w środę służby prasowe wojewody. Placówka akcentująca morską tradycję miasta ma powstać do 2021 r.

07.03.2018, 22:36

Gowin: Są ustalenia koalicyjne ws. bezzwłocznych prac nad Ustawą 2.0

Mamy ustalenia polityczne na szczeblu liderów koalicji, że prace nad Ustawą 2.0 będą podjęte bezzwłocznie - powiedział w środę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że ustawa powinna wejść w życie 1 października br.

07.03.2018, 22:15

GUS: 44,5 proc. pracujących to kobiety

44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie.

07.03.2018, 21:30

Dla branży logistycznej pracownicy ze Wschodu oznaczają być albo nie być

Do 2050 roku na rynku pracy zabraknie około 10,6 mln osób w wieku 18–44 lat. Może to wyrównać migracja 4,5 mln pracowników ze Wschodu – wynika z danych Deloitte. W 2017 roku zostało wydanych 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom, z czego 94 proc. dla Ukraińców. Pracownicy ze Wschodu potrzebni są zwłaszcza w branży logistycznej, dla której są oni gwarantem rozwoju. Konieczne są dalsze ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców ze Wschodu i godziwe warunki zatrudnienia. Bez tego cudzoziemcy wybiorą kraje zachodni

07.03.2018, 18:06

MRPiPS: 6,8 proc. wyniosła w lutym stopa bezrobocia rejestrowanego

6,8 proc. wyniosła w lutym stopa bezrobocia rejestrowanego i w porównaniu do stycznia spadła o 0,1 pkt. proc. - poinformowała w środę PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Licząc rok do roku, stopa bezrobocia spadła o 1,6 punktu procentowego

07.03.2018, 12:58

Piotr Kulczycki odebrał nagrodę im. Wiktorowicza

Piotr Kulczycki, właściciel i armator żaglowca STS „Fryderyk Chopin” odebrał Nagrodę im. Kapitana Leszka Wiktorowicza. Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

07.03.2018, 11:49

Namiastka Spitsbergenu

Drugą już tegoroczną programową praktykę morską zaliczją studenci Wydziału Nawigacyjnego AMG na statku szkoleniowo-badawczym "Horyzont II". W tym roku to swoisty przedsmak arktycznych podróży na Spitsbergen, dokąd statek pływa regularnie, dwukrotnie w ciągu sezonu. Wygląda wprawdzie, że kulminację mrozów mamy za sobą, jednak chcieliśmy przypomnieć zimowe portowe pejzaże za sprawą relacji kapitana Jerzego Idzikowskiego. Najwięcej lodu obserwowaliśmy w piątek 2 marca.

07.03.2018, 10:35
RUMIA_INVEST_390 x 150_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.