• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Duńscy marynarze w końcu mogą zejść na ląd

PMK

20.07.2020 22:37
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Duńscy marynarze w końcu mogą zejść na ląd

Partnerzy portalu

Duńscy marynarze w końcu mogą zejść na ląd - GospodarkaMorska.pl

Dania zezwoli żeglarzom handlowym, którzy utknęli na pełnym morzu od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, na zejście na brzeg i ponowne spotkanie z przyjaciółmi i rodzinami, poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Biznesu.

Od wybuchu koronawirusa 200 000 marynarzy utknęło na statkach handlowych, niektórzy już od ponad roku, ponieważ ograniczenia w podróżowaniu prawie uniemożliwiają rotację załóg.

- Podczas gdy wielu Duńczyków wykorzystało pandemię, aby spędzić więcej czasu z rodziną, wielu duńskich żeglarzy musiało obyć się bez rodziny i przyjaciół znacznie dłużej niż zwykle - powiedział minister biznesu Simon Kollerup.

Ministerstwo powiedziało, że marynarze otrzymają wizy umożliwiające wjazd do Danii lub podróżowanie po niej w kontrolowanych warunkach, aby umożliwić im wejście na pokład lub zejście ze statków w Danii lub krajach sąsiednich.

Międzynarodowa Organizacja Morska ONZ (IMO) nazwała tę sytuację „kryzysem humanitarnym”, a organizacje charytatywne działające na morzu ostrzegały przed wzrostem liczby samobójstw na morzu.

Po wylądowaniu w Danii, siedzibie największej na świecie grupy żeglugowej Maersk, marynarze zostaną odizolowani w hotelach, a lotniska utworzą specjalne obszary tranzytowe, aby uniknąć kontaktu z innymi ludźmi - podało ministerstwo.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.