• <
mewo_2022

Chińczycy chcą produkować w Europie fundamenty dla morskich turbin wiatrowych

17.06.2022 20:18
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Chińczycy chcą produkować w Europie fundamenty dla morskich turbin wiatrowych

Partnerzy portalu

Chińczycy chcą produkować w Europie fundamenty dla morskich turbin wiatrowych - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Dajin Offshore Heavy Industry

Jak donoszą zagraniczne media branżowe, chińska spółka Dajin Offshore Heavy Industry planuje otworzyć na terenie Europie fabrykę fundamentów dla morskich turbin wiatrowych. W planie jest także produkcja pływających platform.

Spółka jako dostawca Tier-1 jeszcze nie tak dawno poinformowała, że podpisała kontrakt na dostawę 48 fundamentów monopalowych na rzecz dewelopera brytyjskiej farmy morskiej Moray West, należącej do Ocean Winds. Monopale będą ważyć prawie 2000 ton i mieć średnicę rzędu 10 metrów. Dajin Offshore Heavy Industry zapowiedział, że podpisał kolejną umowę rezerwacyjną, ale nie zdradził dla którego projektu na terenie Unii Europejskiej. Inna umowa dotyczy projektu offshore wind w Stanach Zjednoczonych.

Z racji rosnącego popytu na komponenty Dajin Offshore Heavy Industry obecnie rozwija nowy zakład produkcyjny w południowych Chinach oraz planuje budowę fundamentów w Europie. Jak czytamy, oba zakłady będą koncentrować się na produkcji m.in monopali XXXL, jacketów i fundamentów pływających. Obecnie firma jest największym w Chinach producentem fundamentów dla sektora offshore (około 1 mln ton rocznie). Po rozwinięciu w pełni dwóch zakładów zdolność produkcyjna wzrośnie do 2 mln ton.

Spółka Dajin Offshore Heavy Industry została założona w 2000 roku w Fuxin, w prowincji Liaoning. Specjalizuje się w produkcji urządzeń do lądowej i morskiej energetyki wiatrowej, a jej głównymi produktami są konwencjonalne wieże oraz fundamenty dla lądowych i morskich wiatraków. Firma dostarcza wieże wiatrowe do znanych krajowych i międzynarodowych dostawców, takich jak Goldwind, Vision Energy, Shanghai Electric, Guangdong Mingyang, Vestas, Siemens Gomersa, GE itp. Nawiązała również długoterminową współpracę z dużymi krajowymi i międzynarodowymi firmami inwestującymi w energetykę, takimi jak National Energy Group, State Power Investment Corporation, China Guangdong Nuclear Power, Huaneng, China Resources oraz Three Gorges New Energy.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.