• <
pge_baltica_390x100_duży

Budowa sześciu reaktorów coraz bliżej? Energomontaż-Północ Gdynia S.A. podpisał umowę z Westinghouse Electric Company

AK

31.01.2022 12:15 Źródło: Energomontaż-Północ Gdynia S.A.
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Budowa sześciu reaktorów coraz bliżej? Energomontaż-Północ Gdynia S.A. podpisał umowę z Westinghouse Electric Company

Partnerzy portalu

Budowa sześciu reaktorów coraz bliżej? Energomontaż-Północ Gdynia S.A. podpisał umowę z Westinghouse Electric Company  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Energomontaż-Północ Gdynia S.A.

Energomontaż-Północ Gdynia S.A. podpisała wspólnie z Westinghouse Electric Company porozumienie o współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000 w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem tej technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

– Westinghouse jest gotowy wesprzeć Polskę w osiągnięciu celów związanych z polityką energetyczną. Będziemy działać w oparciu o nasze doświadczenie w realizacji inwestycji w technologie jądrowe na całym świecie. Te zadania będzie dodatkowo wspierał zespół prawie 200 pracowników zatrudnionych w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse w Krakowie, który jest zaangażowany w globalne działania naszej firmy – powiedział, cytowany w komunikacie, Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska.

Westinghouse Electric Company jest dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych. Jak podano, firma jest jednym z trzech pretendentów do pierwszego przetargu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce. 

Energomontaż-Północ Gdynia S.A. jest wiodącym polskim producentem wysoko wyspecjalizowanych, w pełni wyposażonych konstrukcji stalowych dla sektora offshore, energetyki konwencjonalnej, odnawialnej i nuklearnej, przemysłu chemicznego i petrochemicznego, przemysłu okrętowego. Spółka realizuje również przebudowy specjalistycznych jednostek obsługujących morskie farmy wiatrowe oraz morski przemysł wydobywczy.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.