• <
siemens_gamesa_2022

Brytyjska branża offshore wind chce podbić rynek w USA

20.09.2021 11:41 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Brytyjska branża offshore wind chce podbić rynek w USA

Partnerzy portalu

Brytyjska branża offshore wind chce podbić rynek w USA - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Xodus, firma zajmująca się consultingiem w sektorze energetycznym, na zlecenie Konsulatu Generalnego Wielkiej Brytanii w Bostonie przeanalizowała możliwość wejścia brytyjskich firm na dynamicznie rozwijający się amerykański rynek morskiej energetyki wiatrowej. Wyniki są obiecujące.

Zdaniem analityków Xodus, brak dojrzałości amerykańskiego łańcuchu dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej przekłada się obecnie na potrzebę szybkiej ekspansji produktów i usług wymaganych do realizacji projektów w terminie i zgodnie z założonym budżetem. 

– Deweloperzy mają tendencję do obniżenia ryzyka projektowego poprzez korzystanie z usług znanych podmiotów i unikanie postrzeganych jako dodatkowe koszty kontraktów EPCI, szczególnie w przypadku projektów charakteryzujących się dużą złożonością, długim czasie realizacji i komponentach krytycznych – wskazuje w opracowaniu Xodus, do którego dotarł OEDigital.

Analitycy wskazują na rodzące się możliwości dla doświadczonych firm z Wielkiej Brytanii, które mogą się zaangażować we wczesnych etapach rozwoju sektora offshore wind w Stanach Zjednoczonych.

– Istnieją znaczące możliwości eksportowe dla brytyjskich firm z łańcucha dostaw na wszystkich etapach projektu morskiej energetyki wiatrowej, jednakże wydają się one być największe w zakresie rozwoju projektu, budowy oraz usług O&M, gdzie brytyjskie firmy mogą zaoferować zarówno sprawdzone, jak i innowacyjne rozwiązania oparte na ich doświadczeniu we wspieraniu krajowych projektów morskiej energetyki wiatrowej – uważają ekspeci Xodus.

W USA powstanie około 30 GW do 2030 roku

Obecnie wszystkie zakontraktowane morskie farmy wiatrowe powstające w USA zlokalizowane są na wschodnim wybrzeżu. Przewiduje się, że do 2030 roku w rozwój tej branży zostanie zainwestowanych 80 mld dolarów oraz powstanie do 80 tys. miejsc pracy. Według Xodus po niedawnym wydaniu pozwolenia na budowę farmy Vineyard Wind I, pierwszej morskiej farmy wiatrowej w USA na skalę komercyjną, oczekuje się, że proces zatwierdzenia kolejnych projektów ulegnie przyspieszeniu. 

W amerykańskim przemyśle offshore wind istnieje nacisk na rozwój local content, a władze stanowe są chętne do przyciągnięcia przemysłu, który wspiera wszystkie fazy rozwoju, budowy i eksploatacji farm wiatrowych. Oczekuje się, że branże te skupią się wokół wschodnich portów USA, a rozwój wspierającego je łańcucha dostaw będzie dynamiczny.

Źródło: OEDigital/Xodus Group

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.