• <
attis_konferecnja_2024

Baltic Power szuka partnerów do serwisu morskiej farmy wiatrowej

gm

24.11.2023 10:33 Źródło: Baltic Power
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Baltic Power szuka partnerów do serwisu morskiej farmy wiatrowej

Partnerzy portalu

Fot. Baltic Power

Baltic Power wystosował zapytanie o informacje dotyczące świadczenia usług serwisowych dla realizowanej przez siebie inwestycji morskiej farmy wiatrowej. Oferty można składać do 15 grudnia br.

Farma Baltic Power posiada komplet pozwoleń na budowę elektrowni wiatrowej o imponującej mocy do 1200MW, składającej się z 76 turbin wiatrowych zainstalowanych na monopalach.

Zgodnie z planem, każda turbina wiatrowa będzie połączona za pomocą kabli wewnętrznych z dwiema podstacjami morskimi, również umieszczonymi na monopalach. Napięcie kabli wewnętrznych wyniesie 66kV a energia elektryczna zostanie przesyłana do podstacji lądowej w Choczewie za pomocą czterech kabli eksportowych o napięciu 220kV. W stacji lądowej nastąpi podniesienie napięcia do 400kV, a energia zostanie wprowadzona do polskiego systemu elektroenergetycznego poprzez dwie linie napowietrzne.

Aby zapewnić odpowiednie utrzymanie aktywów morskiej farmy wiatrowej, zamawiający podzielił zakres prac na dwie umowy: jedną dotyczącą infrastruktury towarzyszącej, a drugą związaną z serwisem i utrzymaniem turbin wiatrowych. W obecnej fazie procesu zakupowego, zamawiający poszukuje potencjalnych dostawców usług, zwracając się do rynku z prośbą o udzielenie informacji (RFI).

W ramach RFI, potencjalni dostawcy usług serwisowych mogą wskazać, czy są zainteresowani udziałem w przetargu oraz w jakim zakresie chcieliby przedstawić swoje oferty. Ponadto, zamawiający poszukuje także identyfikacji innych części łańcucha dostaw, które mogą zgłosić zainteresowanie, nawet jeśli nie mają jeszcze struktury umożliwiającej realizację znacznej części zakresu zapytania.

Intencją zamawiającego jest uzyskanie informacji na temat potencjału rynku i możliwości dostawców usług serwisowych oraz identyfikacja dodatkowych obszarów, takich jak statki do transferu załogi, pojazdy zdalnie sterowane i inne specjalistyczne usługi, które mogą być istotne dla przyszłej obsługi i konserwacji morskiej farmy wiatrowej Baltic Power.

Jeżeli posiadają Państwo wymagane możliwości techniczne i są zainteresowani uczestnictwem w zapytaniu informacyjnym, Baltic Power prosi o kontakt pod adresem ashish.dewan@northlandpower.com, pod tym adresem uzyskacie Państwo dostęp do łącza elektronicznego z dostępem do postępowania informacyjnego.

Baltic Power oczekuje otrzymania wymaganych informacji dotyczących RFI najpóźniej do piątku 15 grudnia 2023 r. do godz. 15.00.

Korespondencja i komunikacja w procesie prowadzona jest wyłącznie w języku angielskim.

Więcej informacji na stronie: https://balticpower.pl/przetargi/pro%C5%9Bba-o-udzielenie-informacji-rfi/

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.