• <

Wynik wyszukiwania - "załoga" - Wiadomości

Załogant wycieczkowca zaatakował pasażerkę

Debiutujący w tej roli członek załogi statku wycieczkowego Norwegian Encore zaatakował na pokładzie 75-letnią pasażerkę. Dźgnął ją trzykrotnie nożycami medycznymi.
24.05.2024

Dania. Ruszył proces w sprawie morderstwa na kutrze

Pięciu mężczyzn w wieku od 29 do 42 lat, członków załogi kutra rybackiego Inger Katrine, stanęło dziś przed sądem w duńskim Holstebro. Są oskarżeni o morderstwa 41-letniego mężczyzny w trakcie połowów na Morzu Północnym.
29.04.2024

Załoga porwanego przez Iran kontenerowca ma zostać uwolniona

24 członków załogi przejętego przez Iran kontenerowca MSC Aries ma wkrótce odzyskać wolność. Iran przymierza się do ich zwolnienia i ekstradycji.
29.04.2024

Katastrofa mostu w Baltimore: kolejne szczegóły. Co z załogą statku?

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły związane z uderzeniem kontenerowca Dali w most Key w Baltimore, który doprowadził do tragicznego zawalenia się przeprawy. Okazuje się, że załoga i piloci w obliczu awarii statku zachowali się zgodnie z procedurami.
26.03.2024

Piraci porwali członków załogi tankowca

Agencje bezpieczeństwa poinformowały, że w Zatoce Gwinejskiej co najmniej dwóch członków załogi tankowca zostało uprowadzonych przez piratów.
03.01.2024

Stan statku MS Polesie po zderzeniu na Morzu Północnym

Uszkodzenia statku MS Polesie są minimalne, jednostka zacumowała w niemieckim porcie Cuxhaven – poinformowała Polska Żegluga Morska. We wtorek statek zderzył się z brytyjskim frachtowcem "Verity", który zatonął w wyniku kolizji.
25.10.2023

Załogant frachtowca zaginął w drodze do Polski

Zachodnie media donoszą o tajemniczym zaginięciu członka załogi holenderskiego statku przeprawiającego się przez Kanał Kiloński i płynącego do Świnoujścia.
30.09.2023

Tragiczne zajście w Grecji. Chciał wrócić na prom, został zepchnięty do wody

W Grecji doszło do tragicznego wypadku z udziałem promu. 36-letni mężczyzna próbował wskoczyć do jednostki, która odbijała już od nabrzeża. Doszło do kłótni z członkami załogi, w szamotaninie pasażer został zepchnięty z rampy i wpadł do wody. Zginął.
06.09.2023

Wskutek masowego zatrucia pokarmowego prom z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii musiał awaryjnie zacumować we Francji

Prom z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii musiał awaryjnie zacumować we Francji, kiedy 39 marynarzy zachorowało - poinformował w środę portal Connexion. Podejrzewa się masowe zatrucie pokarmowe; 5 członków załogi promu zostało przewiezionych do szpitali w porcie Brest w północno zachodniej Francji.
09.08.2023

Załoga Heroic Idun z polskim mechanikiem uwolniona po 8 miesiącach

Media podały, że załoga tankowca Heroic Idun, który został zatrzymany przez nigeryjskie służby, została po ośmiu miesiącach uwolniona. Jednym z członków załogi jest polski starszy mechanik.
03.05.2023

Dramatyczna akcja ratunkowa. "Ludzki łańcuch" uratował załogę statku

Filipińska Straż Wybrzeża uratowała 14 członków załogi z osiadłego na mieliźnie statku transportowego, który osiadł na mieliźnie w pobliżu wyspy Lubang, w zachodnich Filipinach. Załoga utknęła na pokładzie z powodu wysokiego morza, które uniemożliwiło wcześniejsze próby ratunku.
03.03.2023

Projekt noweli rozporządzenia ws. przeszkoleń załóg statków morskich - na RCL

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ramowych programów przeszkoleń dla członków załóg statków morskich został we wtorek zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi m.in. o załogi statków eksploatowanych na wodach polarnych.
29.11.2022

Dźgnął nożem i skoczył za burtę

Do niecodziennych wydarzeń doszło na pokładzie chemikaliowca Elandra Corallo na Morzu Koralowym. Jeden z członków załogi najpewniej dźgnął nożem innego, po czym wyskoczył za burtę.
04.11.2022

Liberia. Dwóch pasażerów na gapę zginęło na statku, dwunastu uratowano

Według doniesień liberyjskich mediów, chińska załoga statku Ophelia zabiła dwóch Nigeryjczyków, którzy dostali się na pokład statku. Dwunastu innych mężczyzn wyskoczyło lub zostało wyrzuconych za burtę.
16.09.2022

Jest bezpiecznie ale zagrożenia dla załóg i statków się utrzymują

Żegluga przez długi czas była coraz bardziej bezpieczna. I nawet blokada Kanału Sueskiego nie zachwiała ogólnego pozytywnego trendu zmian. - Inwazja Rosji na Ukrainę, rosnąca liczba problemów związanych z coraz większymi statkami, wymianą załóg, wyzwania wynikające z przeciążenia portów wynikające z boomu w transporcie morskim oraz kierowanie się ambitnymi celami w zakresie dekarbonizacji oznacza, że nie ma miejsce na samozadowolenie – alarmują analitycy Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) w najnowszym raporcie Safety &
19.06.2022

[WIDEO] Cztery dni dryfowali na tratwie ze styropianu

Czterej członkowie załogi indonezyjskiego statku przez cztery dni dryfowali na prowizorycznej tratwie zrobionej ze styropianowych pojemników na żywność.
03.06.2022

Ukraińscy marynarze nie chcą płynąć do Rosji, estoński statek czeka w Norwegii

Statek Vitus Bering, który wyruszył z Gdyni 12 kwietnia i płynął do Murmańska, skierował się do norweskiego Vardo. Ukraińscy członkowie załogi odmówili podróży do Rosji.
23.04.2022

Bułgarska załoga statku opuściła Mariupol, kapitan został

Zablokowana od kilku tygodni w porcie w Mariupolu załoga bułgarskiego statku Carewna opuściła już to ukraińskie miasto, oblegane przez wojska rosyjskie - poinformował w środę na konferencji prasowej w Sofii premier Bułgarii Kirił Petkow. Dodał, że marynarze jadą teraz do Doniecka.
13.04.2022

Damen zakończył testy morskie rewolucyjnego statku Fast Crew Supplier

Po pięciu latach konsultacji rynkowych, badań, projektowania i budowy, zakończono testy morskie przełomowego statku klasy Fast Crew Supplier (FCS) 7011. Holenderska spółka Damen poinformowała, że po testach u wybrzeży Turcji FCS rozpocznie rejs do Holandii.
11.02.2022

Komunikat MSZ w sprawie uprowadzenia Polaka ze statku Tonsberg

Polska Agencja Prasowa opublikowała krótki komunikat wystosowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sprawie uprowadzenia przez nieznanych sprawców polskiego członka załogi statku Tonsberg.
15.12.2021

Trzech członków załogi i kapitan uwięzieni na statku od roku

Pływający pod banderą Panamy statek Ali Bey utknął w rumuńskim porcie Constanta w listopadzie zeszłego roku. Jego kapitan i część załogi wciąż są na pokładzie i walczą z właścicielem statku o należne im pieniądze.
19.09.2021

Zatrzymanie tankowca w Indonezji, czyli dlaczego Kambodża nie będzie naftowym potentatem

Tankowiec MT Strovolos został zatrzymany przez Indonezję na jej wodach terytorialnych. Indonezyjczycy oskarżają kapitana jednostki o nielegalny załadunek ropy w Kambodży i kotwiczenie na indonezyjskich wodach bez zezwolenia. Wszystko przez to, że nie wiadomo, do kogo należy przewożona na statku ropa.
03.09.2021

„Dar Młodzieży” organizuje nabór załogi!

Wyjątkowa szansa dla oficerów i marynarzy floty, by zyskać prestiżowy wpis w książeczce żeglarskiej.
13.07.2021

W pobliżu Stambułu zatonął statek handlowy; trwają poszukiwania załogi

Na Morzu Marmara w pobliżu Stambułu zatonął w czwartek statek handlowy; trwają poszukiwania sześciu członków załogi - podała turecka agencja Anatolia.

Capricorn International Ltd Sp. z o.o.

projekty linii żeglugowych,projekty budowy,przebudowy i remontu statków,biznes plany wraz z analizą kosztów,przychodów,finansowania i efektywności inwestycji,aplikacje do europejskich programów wspierających przedsięwzięcia w zakresie przemysłów morskich,projekty inwestycji tonażowych,zarządzanie projektami i prowadzenie inwestycji,pośrednictwo w kupnie,sprzedaży i czarterowaniu statków,zarządzanie statkami obejmujące zarząd handlowy,techniczny,finansowy,księgowy,obsadzanie statków załogami,doradztwo w zakresie żeglugi i budowy statków

RYANS Ship Supply LTD

zaopatrzenie,statków,części zamienne,zaopatrzenie,spożywcze,artykuły,eksploatacyjne,usługi,portowe,części,maszynowe,elektryczne,pokładowe,kuchnia,wyposażenie,kabiny,gdynia,gdańsk,szczecin,swinoujscie,filtry,pompy,węże,przemysłowe,zawory,kalibracja,inspekcje,zbiorniki,czyszczenie,załoga,transport

Polaris Usługi Morskie Sp. z o.o.

agencja zarzadzajaca załoga,szkolenia marynarzy

Baltic Spares Service. Specjaliści od silników okrętowych

Co się dzieje, kiedy silnik okrętowy potrzebuje remontu bądź wymiany części, ale trzeba to zrobić sprawnie, a najlepiej nie wyłączając jednostki z eksploatacji? Wtedy do akcji wchodzą fachowcy z Baltic Spares Service, którzy są w stanie zapewnić odpowiednie podzespoły i wykonać operacje na silniku w trakcie rejsu.
24.08.2023

„Ta łódka to Formuła 1 na morzu”. Jacht I LOVE POLAND wystartuje w regatach i będzie promował Polskę

Ta łódka to Formuła 1 na morzu – powiedział o jachcie I LOVE POLAND Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. Nowoczesna jednostka i projekt o tej samej nazwie zostały zaprezentowane w środę w Gdyni. Za kilka miesięcy jacht weźmie udział w prestiżowych regatach.
13.09.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.