• <

Wynik wyszukiwania - "nnn" - Wiadomości

Kraje i porty morskie w indeksie połączeń liniowych. Polska na 5. miejscu w Europie Północnej

Wśród najlepiej skomunikowanych krajów połączeniami oceanicznymi aż siedem krajów jest w Azji, a tylko dwa kraje w Europie. W czołówce krajów, których porty są najlepiej skomunikowane ze światem poprzez połączenia liniowe są Chiny, Korea Południowa oraz Singapur. Za nimi plasują się Stany Zjednoczone. Hiszpania jest najlepiej skomunikowanym krajem europejskim i zajmuje ósme miejsce na światowej liście – informuje w najnowszym raporcie IAPH World Ports Tracker.
09.04.2024

Zwiększona kontrola zarządzania rybołówstwem w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym

Wśród głównych środków UE i kraje sąsiadujące uzgodniły w ramach Generalnej Komisji Rybołówstwa Morza Śródziemnego (GFCM) wprowadzenie nowych narzędzi w celu śledzenia działalności wszystkich flot prowadzących połowy na Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym oraz dzielenia się różnymi wieloletnimi planami zarządzania. Nowy mechanizm będzie monitorował przypadki nieprzestrzegania przepisów za pomocą odpowiednich i proporcjonalnych środków.
13.11.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Turcja przekazuje marynarce wojennej pierwszy lotniskowiec; na wyposażeniu drony Bayraktar

W obecności prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w poniedziałek do użytku oddany zostanie pierwszy lotniskowiec tureckiej marynarki wojennej TCG Anadolu - poinformował dziennik "Hurriyet".
10.04.2023

Platforma transferu wiedzy FindFISH

Platforma transferu wiedzy FindFISH jest odpowiedzią na główny problem zdiagnozowany w sektorze rybołówstwa, jakim jest zmniejszenie opłacalności połowów rybackich. Dodatkowymi problemami są: rosnące koszty eksploatacyjne ponoszone przez rybaków, konieczność odbywania przez rybaków dłuższych i dalszych wypraw w poszukiwaniu ryb, połowy mało wartościowych bądź małych ilości ryb, prowadzenie działalności na granicy opłacalności poprzez rosnące koszty, ograniczenie limitów połowowych i związane z tym trudności.
16.03.2023

Walka z nielegalnymi połowami. Komisja Europejska uznaje Kamerun za państwo niewspółpracujące

Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o uznaniu Kamerunu za państwo trzecie niewspółpracujące w walce z nielegalnymi, nieraportowanymi i nieuregulowanymi połowami (połowy NNN), przyznając mu tzw. „czerwoną kartkę”. Od tej pory państwa członkowskie UE nie będą importowały produktów rybołówstwa z Kamerunu, nawet jeżeli produkty te będą posiadały zatwierdzone przez władze krajowe świadectwa połowowe.
05.01.2023

80 lat temu Naziści rozstrzelali polskiego superszpiega, który wysadzał ich okręty

80 lat temu, 4 stycznia 1943 r., polski bojownik greckiego ruchu oporu Jerzy Iwanow-Szajnowicz został rozstrzelany przez Niemców. Zorganizował on siatkę wywiadowczą w porcie Pireus i innych greckich miastach. Niemcy skazali go na trzykrotną karę śmierci. Ostatnie jego słowa brzmiały "Niech żyje Grecja! Niech żyje Polska!".
04.01.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Szczyt „One Ocean” w Breście - Unia Europejska chce być liderem w zakresie ochrony oceanów

Podczas szczytu „One Ocean” w francuskim Breście Komisja Europejska przedstawiła bardzo ambitne inicjatywy na rzecz ochrony oceanów. UE chce pełnić wiodącą rolę w kompleksowym pokonywaniu wyzwań związanych z oceanami. W swoim wystąpieniu przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła trzy kluczowe inicjatywy wspierające wspólne działania na rzecz ochrony oceanów i przywrócenia ich dobrego stanu już do 2030 roku.
16.02.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

MSC przyznało granty dla projektów naukowo-badawczych wspierających zrównoważone rybołówstwo

Organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) przyznała granty o łącznej wartości 650 tys. GBP na realizację projektów naukowo-badawczych wspierających zrównoważone rybołówstwo oraz ochronę ekosystemów morskich m.in. projekty na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obserwatorów na statkach czy ograniczenia przyłowu.
28.04.2021

Helsinki – raport z bałtyckiego rynku portowego

Helsinki są ważnym portem pasażerskim jak i towarowym. Jest to największy fiński port z licznymi regularnymi połączeniami z innymi portami Bałtyku, Morza Północnego oraz Atlantyku i pośrednio reszty świata. Jeśli chodzi o wielkość obsługiwanego ruchu pasażerskiego, to jest on w ścisłej europejskiej czołówce.
27.04.2021

Z powodu przełowienia tracimy pożywienie dla 72 mln ludzi

Według obliczeń organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council) z powodu nieodpowiedniego zarządzania zasobami mórz i oceanów, rocznie tracimy białko, pozwalające wyżywić 72 mln ludzi. Zrównoważone zarządzanie zasobami ryb i owoców morza oznaczałoby więcej pożywienia, które mogłoby zaspokoić potrzeby rosnącej populacji mieszkańców naszej planety.
18.01.2021

Komisarz Sinkevičius promuje politykę „zerowej tolerancji” dla niezrównoważonych połowów

W piątek, 11 grudnia, komisarz europejski ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijus Sinkevičius był współgospodarzem wydarzenia z okazji 10. rocznicy przyjęcia rozporządzenia w sprawie połowów NNN. Rozporządzenie ma na celu zapobieganie nielegalnym, nieraportowanym i nieuregulowanym połowom, powstrzymywanie ich i eliminowanie.
14.12.2020

UE podkreśla potrzebę opracowania strategii „niebieskiego ozdrowienia” po COVID-19

W dniu 8 grudnia Zgromadzenie Ogólne ONZ debatowało nad dwiema rezolucjami w sprawie Oceanów i Prawa Mórz oraz Zrównoważonego Rybołówstwa. W tym kontekście Unia Europejska podkreśliła, że ​​aby przeciwdziałać społeczno-ekonomicznym skutkom pandemii COVID-19, strategie naprawy powinny mieć na celu utrzymanie zdrowych i produktywnych oceanów, walkę ze zmianą klimatu, powstrzymanie utraty różnorodności biologicznej, a także walkę z głodem i ubóstwem. Nie należy tego postrzegać jako opcji „albo albo”, ponieważ zapewnienie odporności
14.12.2020

Spotkanie GFCM: Tworzenie nowej strategii dla rybołówstwa i akwakultury na Morzu Śródziemnym i Czarnym

Pod patronatem Generalnej Komisji Rybołówstwa Morza Śródziemnego (GFCM) odbyło się dzisiaj spotkanie wysokiego szczebla w sprawie przyszłej strategii dla Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. W spotkaniu uczestniczył Virginijus Sinkevičius, europejski komisarz ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa, a także ministrowie rybołówstwa umawiających się stron GFCM.
03.11.2020

Nielegalne połowy - zagrożenie dla stabilności państw UE

W najnowszym raporcie Zrównoważone, stabilne i bezpieczne rybołówstwo, organizacja WWF pokazuje jak nielegalne praktyki połowowe pogłębiają problem deficytu zasobów morskich, które i tak są już znacznie ograniczone przez kryzys środowiskowy i klimatyczny. To gdzie i jak pozyskiwana jest żywność pochodzenia morskiego ma wpływ na wiele sektorów, niezależnie od granic.
23.09.2020

Ku pamięci wiceadmirała Porębskiego

Jednym z punktów programu tegorocznych obchodów Święta Morza w Gdyni jest uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej wiceadmirałowi Kazimierzowi Porębskiemu. Od dzisiaj będzie można ją podziwiać na Molo Południowym.
20.06.2020

UE wycofuje żółtą kartkę dla Tajwanu w sprawie nielegalnych połowów

UE wycofuje „żółtą kartkę” dla Tajwanu, którą pokazała za prowadzenie nielegalnych i nieuregulowanych połowów ryb. Stwierdziła, że Tajwan w ciągu ostatnich 3,5 lat przeprowadził niezbędne reformy prawne i administracyjne w tym względzie.
28.06.2019

10 starych czołgów zatopionych w Morzu Śródziemnym. Stworzą podwodny park w Libanie (wideo)

Jak poinformowała agencja prasowa AFP, libańscy ekolodzy zatopili w sobotę 10 starych czołgów i pojazdów pancernych w Morzu Śródziemnym. Ma to stanowić próbę przyciągnięcia nurków i stworzenia nowych siedlisk dla organizmów morskich/
31.07.2018

Naimski: Polskie firmy mogłyby zainwestować w budowę terminala gazu w USA

Polskie firmy - lub firma - mogłyby zainwestować w budowę terminala gazu skroplonego w USA - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
16.05.2018

200 tys. żeglarzy odwiedziło Pętlę Żuławską w ubiegłym roku (foto, wideo)

Z danych statystycznych, które zbiera spółka Pętla Żuławska wynika, że w ciągu 5 ostatnich lat Pętlę Żuławską odwiedziło 500 tys. żeglarzy i wodniaków, z czego w ubiegłym roku 200 tys. – poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Rafał Wasil z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Podkreślił, że ta sieć szlaków wodnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
15.05.2018

Złoty może przestać umacniać się wobec euro w najbliższych dniach

W najbliższych dniach złoty może przestać umacniać się wobec euro. Na rynku długu, argumentem za wzrostem cen obligacji mogłaby być gołębia retoryka szefa EBC podczas wystąpienia w środę oraz słabsze od oczekiwań krajowe dane makro - oceniają eksperci.
17.10.2017

Koniec strajku Polaków w przetwórni ryb w okolicach Bergen

Ponad 70 Polaków strajkujących od miesiąca w przetwórni ryb na wyspie Sotra w okolicach Bergen przerwało w środę protest. Reprezentujący ich norweski związek zawodowy zawarł z pracodawcą układ zbiorowy.
11.10.2017

Unia Europejska przewodzi ambitnym działaniom na rzecz czystości i bezpieczeństwa mórz i oceanów

Podczas konferencji „Nasz Ocean” na Malcie (w dniach 5–6 października) Unia Europejska, która jest gospodarzem tego wydarzenia, zobowiązała się do podjęcia 36 konkretnych działań, mających na celu poprawę stanu zdrowotnego, czystości i bezpieczeństwa oraz poziomu ochrony mórz. Zobowiązania te, o wartości powyżej 550 mln euro i obejmujące działania na całym świecie, stanowią wyraz zdecydowanego dążenia UE do poprawy stanu mórz. Stanowią one zachętę dla reszty świata – zarówno dla rządów, jak i dla sektora prywatnego – do zmierzeni
06.10.2017

Nowoczesna gospodarka morska potrzebuje specjalistów (wideo)

Odpowiednio wykształcona kadra niezbędna dla rozwoju nowoczesnej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. To główne zadanie, jakie stoi przed pracodawcami i osobami odpowiedzialnymi za kształcenie przyszłych pracowników branży stoczniowej. O tym, jak najlepiej je wykonać rozmawiali eksperci związani z gospodarką morską i edukacją podczas zorganizowanej na Politechnice Gdańskiej konferencji „ Kształcenie kadr dla nowoczesnej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – wyzwania, bariery, oczekiwania”.
11.04.2017

PE za przejrzystymi regulacjami ws. połowów poza wodami UE

Parlament Europejski zagłosował w czwartek za wprowadzeniem bardziej przejrzystych przepisów ws. zezwalania statkom unijnym na połowy poza wodami UE oraz statkom rybackim z państw trzecich na prowadzenie działalności na wodach unijnych.
02.02.2017

Spotkanie Inteligentnej Specjalizacji Pomorza: Technologie offshore i portowo-logistyczne

Priorytetowe kierunki rozwoju innnowacyjnej gospodarki morskiej były głównym tematem spotkania Inteligentnej Specjalizacji Pomorza skupionej na technologiach offshore i portowo-logistycznych, ktore odbyło się w siedzibie Polskiego Rejestru Statków.
14.12.2016

Przeprawy z botem

Poprzez potral Facebook, na stronie ktoryprom.p,l rozmawialiśmy z botem, informującym o rozkładzie jazdy i utrudnieniach na przeprawach promowych między innymi w Świnoujściu. Zna także, miedzy innymi, historię poszczególnych promów.
12.12.2016

O włos od zderzenia dużych kontenerowców (wideo)

Dzięki pracy czterech holowników z hiszpańskiego portu w Walencji udało się zapobiec zderzeniu dwóch konetenerowców. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w zeszłą niedzielę, po tym jak jednostka HH Johanna odczepiła się od nabrzeża wskutek silnego wiatru.
17.02.2016

Zawody morskie: Odczarowujemy mit gigantycznych zarobków spawacza

Spawacze w Polsce mogą zarobić nawet 8000 tysięcy zł, za granicą pensje szybują kilka razy w górę. Jest jednak jedno ale.. Żeby tak zarabiać, spawacz musi praktycznie zamieszkać w stoczni, a na zagraniczny kontrakt na platformie, gdzie płacą nawet 20 funtów (ok. 100 zł) za godzinę, dostać się jest piekielnie trudno.
09.11.2015

Weszła w życie ustawa o organizacji rynku rybnego

Wczoraj (15.09) weszła w życie ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o organizacji rynku rybnego, która jest konsekwencją reformy wspólnej polityki rybołówstwa oraz organizacji rynków produktów rybołówstwa i akwakultury. Nowelizacja ta przyczyni się do realizacji celów nowych unijnych rozporządzeń w zakresie wspólnej polityki rybołówstwa.
15.09.2015

Projekt nowelizacji ustawy o rynku rybnym przyjęty przez Radę Ministrów

Projekt nowelizacji ustawy jest konsekwencją reformy wspólnej polityki rybołówstwa oraz organizacji rynków produktów rybołówstwa i akwakultury. Ma przyczynić się do realizacji celów nowych unijnych rozporządzeń w sprawie wspólnej polityki rybołówstwa.
13.05.2015

Nowy raport ujawnia słabość europejskiego rybołówstwa

Oceana opublikowała dziś raport na temat niezadowalającego stanu zarządzania rybołówstwem w Morzu Bałtyckim. Dokument ujawnia wiele szkodliwych praktyk rybackich, zarówno legelnych jak i nielegalnych, które ciągle jeszcze mają miejsce pomimo wieloletniej walki na rzecz zrównoważonego rybołówstwa.
12.04.2012

Nowy Fundusz EFMR – już nie tylko dla rybactwa

W grudniu ubiegłego roku, Komisja przyjęła Wniosek legislacyjny dotyczący nowego Funduszu dla sektora rybackiego EFMR (KOM (2011)804 wersja ostateczna). Proponowane rozporządzenie w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1198/2006 i rozporządzenie Rady (WE) nr 861/2006 oraz rozporządzenie Rady nr XXX/2011 w sprawie zintegrowanej polityki morskiej, zgodnie ze zwykłą procedurą przyjmowania unijnych aktów prawnych (od momentu wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego), będzie przyjęt
07.03.2012

Korytarze Logistyczne – pracowity marsz w miejscu

W poprzednim artykule dowiedzieliśmy się czym są korytarze transportowe i w jaki sposób należy o nich myśleć. Czas przeanalizować nieco dokładniej co sprzyja, a co przeszkadza w utworzeniu konkurencyjnego korytarza transportowego przez Polskę na południe Europy.
01.02.2012

OCEANA: EUROPEJSKI FUNDUSZ GOSPODARKI MORSKIEJ I RYBOŁÓWSTWA TO KROK W DOBRYM KIERUNKU, LECZ WYMAGA DOPRACOWANIA

Oceana apeluje do państw członkowskich UE, o usunięcie z nowego rozporządzenia finansowego wszystkich dopłat zwiększających moc połowową floty
04.12.2011

Decyzje w sprawie limitów kwot połowowych w Morzu Bałtyckim na 2012 r. są niewystarczające by powstrzymać przełowienie

Zalecenia naukowe zostały zignorowane w przypadku łososia i gładzicy - dwóch z pięciu gatunków, dla których kwota całkowitego dopuszczalnego połowu (TAC) została zaproponowana przez Komisję Europejską (KE)
27.10.2011

OCEANA ujawnia, że polskie rybołówstwo otrzymało 6 razy więcej pieniędzy niż wynosi wartość połowów

Nowy raport Oceany ujawnia prawdziwe kwoty dotacji UE dla sektora rybołówstwa do 3.3 miliarda Euro. Oceana wzywa do natychmiastowego wstrzymania wszelkich subsydiów zwiększenie zdolności połowowych.
14.09.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.