• <

Wynik wyszukiwania - "evergreen" - Wiadomości

W Baltimore zacumował największy w historii portu kontenerowiec

Nowy kontenerowiec Evergreen o nazwie Ever Max zakończył właśnie swój dziewiczy rejs po Stanach Zjednoczonych. Kontenerowiec zapisze się w historii kilkoma rekordami. Jest bowiem największym kontenerowcem, który zawinął do terminala morskiego Seagrit w Baltimore. Jest to efekt długotrwałych działań na rzecz zwiększenia przepustowości tego portu w ostatnich latach.
22.08.2023

Evergreen inwestuje 5 mld dolarów w statki napędzane metanolem

Tajwański gigant branży morskiej dołącza do wyścigu o pozycję lidera dekarbonizacji żeglugi. Firma poinformowała o swoich planach zakupowych, w ramach których inwestuje w statki napędzane zielonymi paliwami. W tym przypadku stawia na wykorzystanie metanolu.
12.07.2023

Tajwańskie wojsko ćwiczyło odparcie desantu. W tle narastająca presja militarna Chin

Japońska stacja NHK podała, że Siły Zbrojne Republiki Chińskiej (Tajwan) przeprowadziły w czwartek ćwiczenia odparcia symulowanego wrogiego desantu na północne wybrzeże wyspy. Wpisuje się to w narastającą presję militarną ze strony komunistycznych Chin.
23.03.2023

Rosną opłaty za przepłynięcie przez Kanał Sueski

Urząd Kanału Sueskiego (SCA) podnosi ponownie opłaty tranzytowe, które wejdą w życie od 1 kwietnia tego roku. To już kolejne podwyżki po tym, jak poprzednie wprowadzone w styczniu.
17.02.2023

Maersk pozywa Evergreen za blokadę Kanału Sueskiego

Maersk złożył pozew sądowy przeciwko Evergreen – operatorowi kontenerowca Ever Given, który w 2021 roku zablokował Kanał Sueski, co spowodowało duże opóźnienia u innych przewoźników.
14.02.2023

Pilot, który wprowadził Ever Forward na mieliznę, bo zagapił się w telefon, oddaje licencję

Kapitan, przez którego kontenerowiec Ever Forward utknął w zatoce Chesapeake w 2022 roku, zrezygnował z licencji pilota morskiego w stanie Maryland i zgodnie z zawartym porozumieniem ma się o nią nigdy więcej nie ubiegać.
18.01.2023

Transportowy kolos dla Evergreen przekazany cztery miesiące przed terminem

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua Shipbuilding dostarczyła gigantyczny transportowiec Ever Acme, mogący przewozić 24 tys. kontenerów blisko cztery miesiące przed terminem. Ten był pierwotnie wyznaczony na II kwartał 2023 roku.
30.12.2022

Najpojemniejszy kontenerowiec świata przekazany armatorowi

Ever Alot to nowy rekordzista pod względem pojemności statków. Kontenerowiec został właśnie przekazany przez stocznię armatorowi.
25.06.2022

Płuczki spalin Alfa Laval PureSOx zainstalowane na największym kontenerowcu świata

W lipcu 2021 r. ze stoczni Samsung Heavy Industries wypłynął największy na świecie kontenerowiec. Ever Ace, należący do Evergreen Marine Corporation, wyposażony jest w dwie płuczki Alfa Laval PureSOx ze wspólnym systemem oczyszczania wody (WCS). To skonsolidowane rozwiązanie zapewnia maksymalną niezawodność przy minimalnej powierzchni.
21.03.2022

Największy kontenerowiec w historii zwodowany w Chinach

Zwodowany w Chinach kontenerowiec Ever Alot może pochwalić się pojemnością znamionową wynoszącą dokładnie 24 004 TEU – największą w historii.
03.01.2022

Ever Given przygotowany do naprawy. Zdjęcia pokazują zakres uszkodzeń

Kontenerowiec Ever Given, który w marcu tego roku zablokował Kanał Sueski, wszedł do stoczni w chińskim Qingdao, gdzie ma zostać poddany naprawie.
08.11.2021

Największy kontenerowiec przepłynął przez Kanał Sueski [WIDEO]

Ever Ace, młodszy i większy brat słynnego Ever Given, przepłynął po raz pierwszy przez Kanał Sueski.
02.09.2021

Porozumienie osiągnięte. Ever Given może opuścić Kanał Sueski

Po 106 dniach gigantyczny kontenerowiec Ever Given zostanie uwolniony z aresztu i opuści Egipt.
06.07.2021

Władze Kanału Sueskiego opublikowały film z operacji ratowniczej Ever Given

Władze Kanału Sueskiego (SCA) opublikowały dziś film o uwolnieniu kontenerowca Ever Given, który w marcu zaklinował się na Kanale Sueskim.
28.05.2021

Władze Kanału Sueskiego: podczas operacji ratowania Ever Given zginął człowiek

Władze egipskiego Kanału Sueskiego, które pozostają w sporze o odszkodowanie z właścicielem kontenerowca Ever Given, który w marcu na sześć dni zablokował kanał ogłosiły, że podczas akcji ratowania statku zginął jeden człowiek.
26.05.2021

Władze Kanału Sueskiego oferują obniżenie rachunku Ever Given do 600 milionów dolarów

Władze Kanału Sueskiego (SCA) oferują obniżenie kwoty odszkodowania za wejście kontenerowca Ever Given na mieliznę. Proponują 600 milionów dolarów zamiast wcześniej zakładanych, ponad 900 – przekazał prezes kanału, Osama Rabie.
10.05.2021

Egipt nie wypuści kontenerowca Ever Given, zanim właściciel nie wypłaci odszkodowania

Egipskie władze poinformowały, że nie wypuszczą 400-metrowego kontenerowca Ever Given, który przez prawie tydzień w marcu blokował Kanał Sueski, zanim właściciel nie zgodzi się na wypłatę odszkodowania.
09.04.2021

W nocy przez Kanał Sueski miało przepłynąć 113 statków

113 statków miało przepłynąć Kanałem Sueskim w obu kierunkach do godzin porannych we wtorek po tym, jak szlak ten został odblokowany dzięki sprowadzeniu z mielizny na tor wodny kontenerowca Ever Given, który od blisko tygodnia blokował żeglugę w Kanale - powiedział prezes Zarządu Kanału Sueskiego Osama Rabie.
30.03.2021

Blokada Kanału Sueskiego. Roszczenia mogą wynieść 3 mld dolarów

Kanał został odblokowany. Mega kontenerowiec Ever Given 20 tys. TEU ruszył w podróż do Europy. Evergreen musi spodziewać się działań prawnych i roszczeń finansowych operatorów logistycznych i władz Kanału Sueskiego. Czy tylko Evergeen?
30.03.2021

W USA ceny ropy ruszyły mocno w dół, bo Ever Given ściągnięty z mielizny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA spadają o ponad 2 proc., po tym jak podano, że kontenerowiec Ever Given, który od 23 marca blokował Kanał Sueski, zajmuje już "normalną pozycję" na tej drodze wodnej - informują maklerzy.
29.03.2021

Zarząd Kanału Sueskiego tymczasowo zawiesił ruch, armator kontenerowca przeprasza

Shoei Kisen, japoński właściciel kontenerowca, który utknął w Kanale Sueskim i blokuje transport towarów o wielomiliardowej wartości, przeprosił w czwartek za zaistniałą sytuację i zapewnił, że pracuje nad jej rozwiązaniem. Zarząd Kanału tymczasowo zawiesił w nim ruch.
25.03.2021

Egipt: Holowniki próbują przemieścić kontenerowiec blokujący Kanał Sueski

Działania mające na celu przemieszczenie 400-metrowego kontenerowca, który zablokował ruch na Kanale Sueskim, zostały wznowione w czwartek podczas przypływu. Pięć holowników pracuje nad przeciągnięciem jednostki na głębszą wodę – wynika z danych z systemu śledzenia statków.
25.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.