• <

Wynik wyszukiwania - "American Bureau of Shipping " - Wiadomości

Kontenerowi rekordziści. Porty pod presją tonażowych innowacji

Około 6 700 statków do przewozu kontenerów o nośności około 330 mln ton, zdolnych pomieścić jednorazowo około 27,6 mln TEU to wyzwanie dla portów. Od czasów, gdy pierwszy kontenerowiec wpłynął do portu minęło prawie 70 lat. Kiedy na morza wypłynął w 1956 roku statek przerobiony przez Malcolma McLeana, gestorzy ładunków, spedytorzy, armatorzy przewożący drobnicę podchodzili z rezerwą do nowego rodzaju systemu transportu towarów. Na nową technologię z dystansem podchodzili również portowcy.
14.08.2023

Reaktory na statki. W poszukiwaniu zeroemisyjności

Pod koniec lipca br. angielska firma zajmująca się technologiami jądrowymi „newcleo”, grupa stoczniowa Fincantieri i towarzystwo klasyfikacyjne RINA podpisały historyczne porozumienie. Planują wdrożyć bezpieczną technologią jądrową do transportu morskiego wykorzystując innowacyjne reaktory IV generacji. Na jednostkach wykorzystywano już reaktory jądrowe do napędu lodołamaczy i statków handlowych.
03.08.2023

ABS wykorzystuje symulację i modelowanie, aby sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem amoniaku

Towarzystwo klasyfikacyjne American Bureau of Shipping (ABS) wykorzystuje zaawansowane technologie modelowania i symulacji do opracowywania metod reagowania w sytuacjach awaryjnych, aby pomóc portom i załodze w odpowiedzi na wycieki lub rozlewy amoniaku.
21.05.2023

Statek offshore zamieni się w „morski port kosmiczny”

Firma Space Perspective, oferująca turystyczne podróże kosmiczne, przekształci statek offshore'owy w „morski port kosmiczny”.
24.04.2023

Maersk prezentuje projekt pierwszego kontenerowca napędzanego zielonym metanolem

Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw żeglugowych, pochodzące z Danii, przyłącza się do działań w związku z dekarbonizacją żeglugi. Firma zaprezentowała projekt najnowszego statku, zasilanego dwupaliwowo, w tym ekologicznym metanolem.
21.03.2023

Przeprowadzono pierwszy w historii transoceaniczny rejs autonomicznego statku

Avikus, spółka córka koreańskiego koncernu HD Hyundai's z powodzeniem przeprowadziła 2 czerwca pierwszy na świecie rejs transoceaniczny dużego statku handlowego, korzystającego z autonomicznych technologii nawigacyjnych. Przełomowy rejs odbył się we współpracy z SK Shipping.
14.06.2022

Kontenerowiec na baterie wypłynie w 2023 r. Polskie huby mają kompetencje by już dzisiaj wprowadzać na rynek takie rozwiązania [GALERIA]

Absolwenci Akademii Marynarki Handlowej USA założyli startup i nazwali go Fleetzero. Zamierzają budować małe jednostki z napędem elektrycznym. Firma planuje budować statki z napędem na baterie już w br. Będą to feedery, które zapewnią transport na krótkich trasach między pobliskimi portami. Polskie huby mają projekty, technologie, kompetencje i gotowe rozwiązania, by już dzisiaj wprowadzać na rynek światowy proponowane przez Amerykanów rozwiązania.
20.03.2022

Alfa Laval z pierwszym w przemyśle morskim zatwierdzeniem (AIP) dla kotłów opalanych metanolem

Alfa Laval otrzymała aprobatę (AIP) w dniu 4 listopada 2021 roku, w oparciu o prowadzone testy tego rozwiązania w Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval. Morskie towarzystwo klasyfikacyjne American Bureau of Shipping (ABS) przyznało Alfa Laval pierwsze w przemyśle morskim zatwierdzenie (AIP) dla kotłów opalanych metanolem.
27.01.2022

NED-Project prezentuje animację statku NP20000X ULAM [WIDEO]

Firma NED-Project z Gdańska pochwaliła się zajawką nadchodzącej animacji ULAM NP20000X, statku do instalacji turbin wiatrowych. Projekt jednostki pod koniec września zatwierdziło towarzystwo klasyfikacyjne American Bureau of Shipping (ABS).
17.10.2021

NED Project. Zatwierdzono projekt statku WTIV napędzanego wodorem

Towarzystwo klasyfikacyjne American Bureau of Shipping (ABS) zatwierdziło projekt statku do instalacji turbin wiatrowych firmy NED Project, której jedna z siedzib znajduje się w Polsce. Statek będzie przeznaczony na rynek amerykański.
28.09.2021

Największy na świecie projekt pływającej elektrowni wiatrowej ukończony

Cobra Wind oddała do użytku pływającą farmę wiatrową Kincardine na wybrzeżu Szkocji dla Pilot Offshore Renewables. Jest to największy tego typu obiekt o mocy 50 MW.
31.08.2021

Transformacja energetyczna nabiera prędkości

Jeżeli przyjrzymy się rozwojowi niskowęglowych paliw, to transformacja energetyczna wygląda czasem jak wyścig, w którym faworyt zmienia się z dnia na dzień.
10.05.2021

Kontenerowiec Ever Given technicznie gotowy do opuszczenia Kanału Sueskiego

Kierownik techniczny kontenerowca Ever Given, który utknął w Kanale Sueskim w zeszłym miesiącu, oznajmił, że statek może wypłynąć na otwarte wody, ale niestety nadal pozostaje na kotwicy po aresztowaniu przez egipskie władze.
14.04.2021

Global Energy Ventures zdobywa aprobatę ABS dla nowoczesnego systemu na statku C-H2

American Bureau of Shipping wydało zgodę Australian Global Energy Ventures na ich system zabezpieczania wodoru na statku C-H2.
22.03.2021

Mitsubishi Heavy Industries zainstalowała już 22 skrubery na statkach w tym roku

Największy japoński koncern stoczniowy, Mitsubishi Heavy Industries, zainstalował do tej pory w tym roku swoje własne płuczki morskie DIA-SOx SOx na 22 statkach.
08.09.2020

Rozwój zdalnych technik inspekcyjnych w dobie pandemii koronawirusa

Ze względu na to, iż przemysł morski również dostosowuje się do wszelakich restrykcji w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, coraz większą popularność zyskują zdalne inspekcje statków wykonywane przez towarzystwa klasyfikacyjne. Mimo że jeszcze niedawno branża stosunkowo wolno wdrażała te nowatorskie rozwiązania - teraz ich rozwój przyspieszył a opłacalność wzrosła.
26.03.2020

Pocięto blachy pod budowę pierwszego od 35 lat masowca przeznaczonego na amerykańskie Wielkie Jeziora

Stocznia Fincantieri Bay Shipbuilding rozpoczęła budowę pierwszego od 35 lat masowca przeznaczonego do rejsu po amerykańskich Wielkich Jeziorach. Ceremonia cięcia blach odbyła się 14 sierpnia w zakładzie Fincantieri w Wisconsin.
18.08.2019

ABS gotowy do nadania klasy pierwszemu statkowi

Towarzystwo klasyfikacyjne American Bureau of Shipping (ABS) planuje nadać klasę pierwszej jednostce "trójpaliwowej".
23.06.2019

ABS: Paliwa alternatywne będą kluczowe w dekarbonizacji żeglugi

Amerykańskie towarzystwo klasyfikacyjne, American Bureau of Shipping (ABS), opublikowało prognozę Low Carbon Shipping Outlook, której celem jest ocena sposobów walki z emisjami w żegludze.
05.06.2019

Specjalistyczne urządzenia z EPG w drodze do Chin. Zostaną zamontowane na pogłębiarce (foto, wideo)

Kolejny projekt Energomontażu-Północ Gdynia zakończony sukcesem. Tym razem spółka wykonała 2 urządzenia: Spud Carrier i Auxiliary Spud, które zostaną zamontowane na budowanej w Chinach pogłębiarce. Transport konstrukcji drogą morską potrwa około 2 miesięcy.
06.05.2019

EPG rozpoczął realizację projektu Johan Sverdrup

Energomontaż-Północ Gdynia rozpoczął realizację projektu Johan Sverdrup. Uroczyste cięcie blach odbyło się w środę w Gdyni. Zadaniem spółki będzie wykonanie modułu tzw. Riser Platform (RP), który zostanie wykorzystany na polu naftowym Johan Sverdrup na Morzu Północnym.
25.04.2019

Na WOiO panie przodują, czyli wyniki Konkursu ABS Scholarships Award 2017

Po raz piąty amerykański towarzystwo klasyfikacyjne (American Bureau of Shipping - ABS) przyznało 3 stypendia dla najlepszych studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG na sumę 7500 dolarów amerykańskich.
13.11.2017

Pierwsze elementy wież wiatrowych dla Dong Energy w drodze z Gdyni do Szczecina (foto, wideo)

Kolejny projekt Energomontażu-Północ Gdynia nabiera tempa. Tym razem spółka na zlecenie szczecińskiej firmy ST3 Offshore wykonuje 13 elementów wież wiatrowych na morską farmę wiatrową Borkum Riffgrund 2, należącą do Dong Energy. W poniedziałek odbył się załadunek pierwszych dwóch konstrukcji.
09.10.2017

Największy wykonany w Polsce moduł platformy Johan Sverdrup powstał w Gdyni. Waży 1 000 t (foto, wideo)

Trzeci moduł platformy Johan Sverdrup, wykonany przez Energomontaż Północ Gdynia, gotowy. Typowo mieszkalna część tego projektu w sobotę została nasunięta na statek i popłynęła do Norwegii. Konstrukcja waży aż 1 000 t.
05.06.2017

Prototypowe konstrukcje z EPG trafią do Kamerunu (foto, wideo)

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył realizację kolejnego nowatorskiego projektu. 31 maja i 1 czerwca przy Nabrzeżu Włoskim Stoczni Remontowej Nauta odbył się załadunek prototypowych konstrukcji systemu cumowniczo-załadunkowego (Submerged Sal with Yoke). Będą one zainstalowane na polu Kribi na zachód od Kamerunu, na głębokości 20 m pod poziomem morza. Jest to ważna część międzynarodowego projektu wartego ponad 1 miliard dolarów.
03.06.2017

Kolejny moduł jednej z największych na Morzu Północnym platform powstał w Gdyni (foto, wideo)

Drugi moduł platformy Johan Sverdrup gotowy. Konstrukcja wykonana przez Energomontaż-Północ Gdynia dla konsorcjum K2JV ANS (joint venture Kvaerner Stord i Kellog Brown & Root) waży prawie 800 t. We wtorek została nasunięta na statek.
15.03.2017

Gigantyczna konstrukcja wypłynęła z Gdyni. Waży aż 1 000 t (wideo)

Kolejny projekt Energomontażu-Północ Gdynia. Tym razem to część modułu mieszkalnego, który będzie obsługiwał platformę wydobywczą na polu Johan Sverdrup na Morzu Północnym. Konstrukcja waży aż 1 000 t.
01.02.2017

Prototypowa konstrukcja dla Norwegów powstaje w Gdyni (foto, wideo)

Nowy projekt Energomontażu-Północ Gdynia. Tym razem to element do cumowania statków podczas dostawy ropy ze złoża. Konstrukcja powstaje dla norweskiego centrum cumowniczo-wydobywczego.
07.12.2016

15 000 dolarów dla najlepszych studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG

Po raz czwarty amerykański towarzystwo klasyfikacyjne (American Bureau of Shipping - ABS) przyznał 3 stypendia dla najlepszych studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, każdy po 5.000 dolarów.
11.07.2016

Kolejna uznana organizacja wykonująca zadania administracji morskiej

9 kwietnia 2015 r. Minister Infrastruktury i Rozwoju zawarł z American Bureau of Shipping (ABS) umowę o upoważnieniu do wykonywania zadań administracji morskiej. American Bureau of Shipping jest instytucją klasyfikacyjną wykonującą zadania w zakresie nadzoru technicznego nad statkami, uznaną przez Komisję Europejską zgodnie z przepisami rozporządzenia (WE) Nr 391/2009 (tzw. uznaną organizacją).
13.04.2015

ABS wspiera armatorów planujących zasilać statki paliwem LNG

American Bureau of Shipping (ABS) – amerykańskie towarzystwo klasyfikacyjne – wspiera firmy działające w branży żeglugowej w dostosowywaniu statków do zasilania paliwem LNG. Organizacja właśnie wydała stosowny przewodnik, który ma pomóc klientom i członkom towarzystwa w adaptacji jednostek do nowych standardów.
10.12.2014

Druga platforma Lotosu już w Naucie

W piątek, 21 listopada platforma wiertnicza Lotos Petrobaltic wpłynęła do stoczni Nauta, gdzie przejdzie remont w zakresie odnowienia klasy. Przy nabrzeżu przeprowadzone zostaną prace przygotowawcze, przed zadokowaniem platformy w suchym doku.
23.11.2014

Nowa siedziba i miejsca pracy w norweskiej firmie w Słupsku

W mającej siedzibę w Słupsku norweskiej firmie Tritec Engineering powstają dwa innowacyjne projekty, a Tritec Polska Sp. z o. o. szykuje się do przeprowadzki do nowej siedziby.
03.09.2014

American Bureau of Shipping Poland wybiera biurowiec Olivia Tower

American Bureau of Shipping Poland dołączy do grona najemców Olivia Tower, należącego do gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre.
12.12.2012

Zaproszenie na wodowanie

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wodowania wielozadaniowego statku typu PSV, która odbędzie się w stoczni REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. w piątek, 20 kwietnia 2012 roku o godzinie 12.00.
17.04.2012

Powstaną największe statki na świecie

Długo zapowiadany w światowej branży morskiej super-kontrakt stał się faktem. Duński gigant sektora kontenerowego – Maersk Line podpisał umowę z południowokoreańską stocznią Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering na budowę serii dziesięciu największych w historii kontenerowców, o pojemności 18 tys. teu każdy. Wartość kontraktu opiewa na 1,9 mld dolarów, przy cenie 190 mln dolarów za każdy statek.
18.11.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.