• <
siemens_gamesa_2022

NED-Project prezentuje animację statku NP20000X ULAM [WIDEO]

17.10.2021 23:42 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore NED-Project prezentuje animację statku NP20000X ULAM [WIDEO]

Partnerzy portalu

NED-Project prezentuje animację statku NP20000X ULAM [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. NED-Project

Firma NED-Project z Gdańska pochwaliła się zajawką nadchodzącej animacji ULAM NP20000X, statku do instalacji turbin wiatrowych. Projekt jednostki pod koniec września zatwierdziło towarzystwo klasyfikacyjne American Bureau of Shipping (ABS). 

NED-Project zaprezentowała fragment większej animacji na temat projektu statku instalacyjnego ULAM, który powstanie w USA. 

 – Animacje powstające przez współpracujące biuro technologii morskich NED są w stanie symulować każdy pomysł inżynierski dostarczony w wysokiej klasy formie wizualnej – podkreśla Zbigniew Szyca, prezes NED-Project.

– Nasza rozległa praca nad animacjami i wizualizacjami pozwoliła nam zdobyć solidne doświadczenie w tej dziedzinie – informują specjaliści od technologii i digitalizacji pracowni NED.

Przez fakt, że ULAM zostanie wybudowany w USA, spełni jedno z ważniejszych wymagań zgodności z Jones Act. Chodzi o ustawę, która wymaga aby towary przewożone między portami USA były transportowane statkami zbudowanymi, obsługiwanymi przez obywateli USA lub stałych mieszkańców, oraz są ich własnością.

W NED-Project Nie zwalniają tempa

Do tej pory firma NED-Project stworzyła wiele interesujących projektów. Warto tu wspomnieć o wykonaniu projektów dla energetyki wiatrowej takich jak: jack-up w stoczni niemieckiej, statek do układania kabli obecnie we flocie Boskalis czy też jednostki transportowe dla Seaway 7 / OHT z Norwegii.

– Obecny projekt zrealizowany wspólnie z amerykańską firmą, to szansa na polski kontent w sektorze offshore wind – zauważa Zbigniew Szyca. – Mało kto wie o tym, że to właśnie nasi projektanci realizowali i zbudowali tak duże projekty w przeciągu ostatnich 10 lat.

Armator czyli GPZ Energy zbuduje docelowo 2 statki, z czego jeden w USA na rynek USA.

ULAM będzie innowacyjny i przystosowany do zasilania wodorem

Jednostka będzie naszpikowana nowoczesnymi technologiami. Jej wyposażenie to m.in. dźwig o nośności ponad 3500 ton, zawansowany system pozycjonowania oraz innowacyjne rozwiązania pod kątem transportu będzie zdolny do przewozu i instalacji zarówno fundamentów jak i elementów turbiny.

Projekt powinien sprostać przyszłym wymaganiom rynku morskiej energetyki wiatrowej, a w szczególności operacjom związanym z instalacjami turbin wiatrowych o mocy 15-20 MW. System jednostki ULAM może obsługiwać turbiny o średnicy wirnika 240 metrów i wysokości wieży 150 metrów. Dodajmy, że jednostka będzie przystosowana do zasilania wodorem. 

NED-Project to biuro projektowe z ponad 30-letnią tradycją. Wśród ostatnich ciekawych działań NED-Project warto wymienić m.in. projekt holownika elektrycznego, którego bazą były wcześniej wybudowane jednostki czy projekt jednostki do układania kabli dla armatora z Niemiec. 

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.