• <

Wynik wyszukiwania - " lng" - Wiadomości

Lepsze perspektywy dla inwestycji tonażowych. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 2– 7.2024)

Ostatnie tygodnie to umiarkowana aktywność w zakresie inwestycji tonażowych, o czym informowały międzynarodowe źródła raportów brokerskich, w tym Golden Destiny. Nieco lepiej było na rynku złomowań, gdzie pojawiło się trochę więcej transakcji w porównaniu do poprzednich okresów. Działania inwestycyjne są odpowiedzią na aktualny i przewidywany stan rynku żeglugowego. Po okresie zastoju dla wielu segmentów żeglugi pojawiają się nowe perspektywy, a potrzeba wymiany flot również pod kątem restrykcyjnych wymagań ekologicznych będzie t
26.02.2024

Powiększy się flota statków Grupy Orlen przeznaczonych do transportu LNG

Rozpoczął się montaż kadłubów dwóch nowych statków do transportu LNG dla Grupy Orlen. Jednostki będą nosić imiona "Józef Piłsudski" oraz "Ignacy Jan Paderewski".
31.01.2024

Orlen z większym załadunkiem cystern LNG w terminalu w Świnoujściu

W 2023 r. Grupa Orlen załadowała w terminalu w Świnoujściu 8423 cysterny LNG o łącznym wolumenie ponad 149,5 tys. ton. To o prawie 60 proc. więcej niż w 2022 r. Pod tym względem obecny rok, jak wskazują dane za styczeń, może być jeszcze lepszy - podał w poniedziałek koncern.
29.01.2024

Cruisery na zielonym kursie. Floty pasażerskie coraz bardziej ekologiczne

Armatorzy statków pasażerskich zamawiają statki przyjazne dla środowiska z silnikami dwupaliwowymi i kadłubami oraz systemami emitującymi mniej hałasu. MSC Cruises upowszechniło niedawno informację o pierwszym na świecie rejsie, w czasie którego statek MSC Euribia z systemem LNG wykonał podróż, podczas której uzyskano bilans zerowej emisji gazów cieplarnianych netto.
12.09.2023

Polskie porty na wzrostowej fali. Analiza osiągnięć pierwszej połowy 2023 roku

Wyniki działalności polskich portów morskich w pierwszej połowie 2023 roku okazują się obiecujące – tak wynika z raportu opracowanego przez firmę Actia Forum. Prezentowane dane, oparte na precyzyjnej analizie przeładunków, ilustrują wzrosty, które istotnie kształtują krajobraz portowy.
28.08.2023

Francja od czwartku po raz pierwszy w historii zaczęła dostarczać gaz bezpośrednio do Niemiec

Pierwsze dostawy gazu z Francji bezpośrednio do Niemiec rozpoczęły się w czwartek i mają osiągnąć wartość 31 gigawatogodzin (GW/h) dziennie, co jest częścią polityki solidarności europejskiej – poinformowały francuskie sieci przesyłu gazu GRTgaz.
13.10.2022

Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind

Niemiecki koncern energetyczny RWE porozumiał się z emiracką firmą National Oil Company (ADNOC) w sprawie pierwszego ładunku skroplonego gazu LNG, który zostanie przyjęty w terminalu FSRU w Brunsbüttel. Niemcy nawiązali także współpracę z Masdar w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
07.10.2022

PGNiG odebrało w terminalu w Kłajpedzie 90 mln m sześc. gazu ziemnego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odebrało w terminalu w Kłajpedzie na Litwie 90 mln m sześc. gazu ziemnego. Była to szósta w tym roku dostawa do tego terminalu - poinformowała spółka w poniedziałek.
26.09.2022

Minister Moskwa: w Brukseli tylko Węgry przeciwko cenie maksymalnej na gaz importowany do UE

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała dziennikarzom w Brukseli, że podczas piątkowego spotkania ministerialnego w Brukseli tylko Węgry wypowiedziały się przeciwko wprowadzeniu maksymalnej ceny na gaz importowany do UE.
09.09.2022

PGNiG opatentowało wynalazek - mobilny układ do pobierania próbek LNG

Spółka PGNiG opatentowała unikatowe w skali europejskiej urządzenie do pobierania próbek skroplonego gazu ziemnego. Dzięki wynalazkowi możliwa będzie pełniejsza kontrola i badanie jakości ładunków LNG m.in. transportowanych do Polski. Wcześniej, w przypadku cystern przywożonych zza granicy, takiej możliwości nie było. Jest to sukces pracowników PGNiG i wkład w rozwijanie obszaru pomiarowo-badawczego.
25.08.2022

PGING: więcej dostaw LNG przez osiem miesięcy br. niż przez cały 2021 rok

W ciągu ośmiu miesięcy 2022 r. PGNiG sprowadziło do terminalu w Świnoujściu więcej dostaw skroplonego gazu ziemnego niż przez cały ubiegły rok – poinformowała we wtorek spółka. W poniedziałek dotarła do gazoportu 36. dostawa gazu.
23.08.2022

USA - czołowym eksporterem LNG w pierwszej połowie 2022. Polska ważnym odbiorcą o rekordowych wzrostach

Stany Zjednoczone stały się największym eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG) w pierwszej połowie br. informuje amerykańska Energy Information Administration (EIA), powołując się na dane CEDIGAZ. To efekt wzrostu cen oraz zwiększenia dostaw LNG do Europy w celu wsparcia UE, która ograniczała import LNG z Rosji po napaści tego kraju na Ukrainę. Azjatyckie ceny LNG osiągają najwyższy poziom od początku wojny, Korea Południowa i Japonia zwiększają wysiłki na rzecz zakupu LNG – alarmuje Bloomberg.
28.07.2022

Koreańskie stocznie walczą o podium z Chinami

W maju br. koreańskie stocznie podpisały kontrakty na 20 jednostek i 1,2 miliona CGT i przejęły prawie połowę światowego portfela kontraktów na który złożyło się 57 statków i 2,5 miliona CGT. Na początku lipca br. Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co. (KSOE) z Korei Południowej powiększyła swój portfel o 10 zbiornikowców LNG o wartości 2,21 mld dolarów. Wojna wyraźnie napędza stoczniom portfel na gazowce i zbiornikowce.
12.07.2022

Minister klimatu: przepustowość terminalu w Zatoce Gdańskiej ma wynieść co najmniej 12 mld m sześc.

W związku z rosnącym zainteresowaniem Czech, Słowacji planujemy rozszerzyć przepustowość terminalu FSRU w Zatoce Gdańskiej do co najmniej 12 mld m sześc. gazu - zapowiedziała w poniedziałek w Lublinie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
06.06.2022

Gazoport w Świnoujściu. Jak będzie wyglądała rozbudowa?

Istniejący Terminal LNG w Świnoujściu został przekazany do eksploatacji 31 maja 2016 roku i od tego czasu pracuje zgodnie z założeniami projektowymi.
01.06.2022

Timmermans: Rosja nie wstrzyma dostaw gazu dla Holandii, Niemiec i Włoch, bo woli trzymać "dużych chłopców" po swojej stronie

Jest bardzo mało prawdopodobne, że Rosja zakręci kurek z gazem takim krajom jak Holandia, Niemcy czy Włochy, uważa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. “Kreml woli trzymać +dużych chłopców+ po swojej stronie, ponieważ to jedyne źródło dochodu, jakie mu pozostało” - powiedział w programie telewizyjnym Buitenhof holenderski komisarz.
23.05.2022

Europa w odwrocie od rosyjskiego gazu spogląda w stronę Afryki

Eksperci ośrodka analitycznego Rystad Energy zauważają, że Europa głodna gazu szuka nowych dostaw błękitnego paliwa z Afryki, a firmy poszukiwawcze ponownie rozważają reaktywację odłożonych na tym kontynencie projektów.
23.05.2022

Shell. Do eksploatacji wracają cztery dawne rosyjskie tankowce na skroplony gaz ziemny

Koncern Shell podjął decyzję o przywróceniu eksploatacji czterech dawnych rosyjskich tankowców przewożących skroplony gaz ziemny (LNG) - informuje belgijska agencja prasowa Belga. Firma zdecydowała wcześniej o wyłączeniu ich z użytku wkrótce po agresji Rosji na Ukrainę.
20.05.2022

Polska bez gazu z Rosji, a Europa szykuje plan B

Zakręcenie Polsce kurka z gazem przez Gazprom przyspiesza rewolucję i największe zmiany dotyczące surowców w Europie od dziesięcioleci. Unia Europejska chcąc uniezależnić się od rosyjskich paliw już wcześniej rozpoczęła poszukiwania alternatyw. Jakie kierunki mogą okazać się kluczowe?
27.04.2022

Wojna w Ukrainie. Czy polską energetykę uratuje import drogą morską?

Agresja Putina z dnia na dzień drastycznie zmieniła życie wszystkich Ukraińców. Dla Polski jedną z konsekwencji wojny jest zagrożenie brakiem dostaw surowców strategicznych. Zapotrzebowanie na węgiel, ropę i gaz nie przestaje rosnąć. Czy Polska jest w stanie uniezależnić się od Rosji i przestawić się na dostawy drogą morską?
07.04.2022

Nowy flagowy statek Costa Toscana napędzany LNG zakończył udane próby morskie [ZDJĘCIA]

Costa Toscana to drugi statek należący do Grupy Costa napędzany skroplonym gazem ziemnym – najbardziej zaawansowaną technologią paliwową w przemyśle morskim, pozwalającą na redukcję emisji spalin. Nowy flagowy statek w swój pierwszy rejs wypłynie 5 marca 2022 roku z Savony, w tygodniową trasę po zachodniej części Morza Śródziemnego.
29.10.2021

InnoDays 2021. Podyskutują o LNG i Bio LNG

Fundacja Motus zaprasza 28 października na wydarzenie InnoDays 2021. Obecna edycja jest organizowana przez Fundację Motus z firmą konsultingowo - eventową Actia Forum, a patronat merytoryczny objął związek pracodawców Polska Platforma LNG i bioLNG.
18.10.2021

Aurora Botnia dostarczona. Prom firmy Wasaline zasilany jest LNG

Fińska stocznia Rauma Marine Constructions dostarczyła firmie żeglugowej Wasaline nowy prom napędzany LNG. To Aurora Botnia.
25.08.2021

Mniej zamówień niż przewidywano. Czołowa koreańska stocznia notuje stratę w pierwszym kwartale

Południowokoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) zanotowała stratę w pierwszym kwartale 2021 roku, po zysku w tym samym okresie w zeszłym roku.
21.05.2021

Gazowe rozmowy na Pomorzu

Na trzy dni Międzyzdroje, za sprawą konferencji GAZTERM, stały się europejskim forum dyskusji o inwestycjach gazowych. Wsparciem dla rozwoju sieci gazowych w Polsce są fundusze unijne, mówił o tym, podczas wydarzenia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
28.09.2020

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS jest biurem projektowym skupionym w obszarach związanych z obiektami hydrotechnicznymi, obiektami wojskowymi oraz morską energetyką wiatrową.
PROJMORS, Grupa Technologiczna ASE,biuro projektów, budownictwo morskie, budownictwo wodne, konstrukcje morskie,nadzór autorski, nadzór inwestorski,generalny realizator inwestycji, odbiór robót,porty, stocznia, stocznia remontowa,stocznia produkcyjna, obiekty hydrotechniczne,DCT, LNG, Nigerdock, FIDIC, dokumentacja projektowa, dokumentacja kosztorysowa,przeładunek materiałów masowych,przeładunek materiałów drobnicowych,baza, flota handlowa, flota rybacka, przystań rybacka, bazy kontenerowe

Urząd Morski w Szczecinie

urząd morski,urzędy morskie,instytucje morskie,urząd morski szczecin,oznakowanie nawigacyjne,inspekcja morska,PSC,FSC,bezpieczeństwo portu,port dla statków,ochrona wybrzeża,tor wodny,terminal LNG,gazoport,małe porty,środowisko morskie,ochrona środowiska morskiego

Polskie LNG S.A.

LNG,trminal LNG,gazoport

Wartsila Polska Sp. z o.o.

Serwis silników,przeglądy silników,naprawy silników,naprawy systemów elektrycznych,naprawy systemów automatycznych,części zamienne do silników,pomiary dynamiki,silniki dwupaliwowe,silniki gazowe,oczyszczanie wód balastowych,scrubery,systemy napędowe,separator wód zaolejonych,kontrola i redukcja emisji spalin,optymalizacja zużycia paliwa,umowy serwisowe,czyszczenie chłodnic,wał śrubowy,śruba nastawna,ster strumieniowy,centrowanie,rozwiercanie pochwy wału śrubowego,mobilna obróbka na obiekcie,usuwanie awarii systemów napędowych,klejenie uszczelnień,zrównoważone środowisko,inteligentne technologie,terminal LNG,silniki LNG,diesel,Sulzer,modernizacja silnika,mobilna obróbka skrawaniem,pomiary liniowości,naprawa turbin,honowanie tulei,roztaczanie linii wału,regeneracja czopów,centrowanie,legalizacja płaszczyzn stykowych,roztaczanie pochew wału,szlifowanie powierzchni stykowych

CMA CGM Mermaid debiutuje w Porcie Gdańsk

Dziś w terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk miała miejsce widowiskowa chwila – pierwsze zawinięcie nowoczesnego kontenerowca CMA CGM Mermaid. 
24.04.2024

Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG

Polska Platforma LNG i bioLNG po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, oferując tym, którzy wybrali się na jej tegoroczną konferencję, dwa dni konkretnych, niezwykle merytorycznych prezentacji i dyskusji.
05.12.2023

Pierwsze komercyjne bunkrowanie statków paliwem LNG na początku 2019 r.

W styczniu 2019 r. zamierzamy przeprowadzić pierwsze komercyjne bunkrowanie statków paliwem LNG – zapowiedział w poniedziałek w Porcie Gdynia Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny, który wziął udział w pokazie ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych i rozlewowych LNG. Na ich podstawie opracowana zostanie pierwsza w Polsce technologiczna instrukcja tankowania statków zasilanych paliwem LNG. Jego zastosowanie umożliwia armatorom spełnienie rygorystycznych obostrzeń dotyczących niskoemisyjnej żeglugi, a także redukcję kosztów operacyjnych.
11.09.2018

Bursztynowa Kaczka 2017 przyznana. To była rekordowa edycja

Remontowa Shipbuilding SA laureatką „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2017.  Gala odbyła się w Gdynia Arenie.
16.10.2017

Próby wodne zbiorników LNG zakończone sukcesem

W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próby wodne obu zbiorników LNG, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Pomiary geodezyjne, zrealizowane pod obciążeniem 100 tysięcy ton, potwierdziły odpowiednią jakość wykonanych prac konstrukcyjnych.
20.11.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.