• <

Bursztynowa Kaczka 2017 przyznana. To była rekordowa edycja

Dodano: 16.10.2017
Remontowa Shipbuilding SA laureatką „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2017.  Gala odbyła się w Gdynia Arenie.

Remontowa Shipbuilding SA laureatką „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2017.  Gala odbyła się w Gdynia Arenie.

„Bursztynowa Kaczka” przyznawana jest za najbardziej spektakularne osiągnięcia w polskiej gospodarce morskiej. Remontowa Shipbuilding otrzymała tę nagrodę za specjalistyczne, nowoczesne i innowacyjne jednostki, czyli prom Salish Orca z napędem dual fuel dla kanadyjskiego armatora BC Ferries, z unikatowym w światowej skali systemem bunkrowania LNG, oraz specjalistyczny statek przeznaczony do układania, podnoszenia i konserwowania kabli podmorskich Siem Aimery dla norweskiego armatora Siem Offshore, najdroższą jednostkę w historii polskiego przemysłu stoczniowego, w odniesieniu do jednego kilograma masy.

Tego wieczoru przyznano także trzy wyróżnienia. „Bursztynowe Jajko” powędrowało do Deepwater Container Terminal Gdańsk SA za zakończenie największej prywatnej inwestycji sektora portowego w Polsce i jednej z największych tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Sprawiła ona, że Port Gdańsk dysponuje największym terminalem kontenerowym na Bałtyku o potencjale przeładunkowym 3 mln TEU.

Drugie „Bursztynowe Jajko” natomiast trafiło do Loconi Intermodal SA za bardzo szybkie reagowanie na zmieniającą się sytuację rynkową oraz konsekwentną realizację założonej strategii rozwoju transportu intermodalnego w Polsce i przenoszenia ładunków z dróg na tory.

Trzecie „Bursztynowe Jajko” zaś otrzymało Polskie LNG SA za oddanie do użytku terminalu LNG w Świnoujściu. Jego powstanie, największej tego typu inwestycji na Bałtyku, pozwala na odbieranie gazu ziemnego drogą morską z dowolnego kierunku na świecie, co przyczynia się do zwiększenia energetycznego bezpieczeństwa kraju.

Gościem specjalnym tej edycji  „Wspólnej Kaczki” był LOTOS Kolej. To jeden z liderów polskiej branży kolejowej, dobrze znany i ceniony na rynku przewozów intermodalnych, istotnych dla polskich portów.

„Wspólna Kaczka” znana nie tylko w branży morskiej

Miłośnicy „Wspólnej Kaczki” spotykają się co roku w drugi piątek października. W tej edycji udział wzięło 2 140 gości z 201 firm, co, jak poinformowali organizatorzy spotkania, było liczbą rekordową. Przy 213 stołach spotkali się przedstawiciele wszystkich największych polskich przedsiębiorstw branży morskiej: portów, stoczni, przedsiębiorstw żeglugowych, firm spedycyjnych i logistycznych, a także współpracujące z nimi podmioty: brokerzy, maklerzy, rzeczoznawcy, agenci i morscy ubezpieczyciele.

Na spotkaniu gościli także przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, województwa pomorskiego, władz samorządowych oraz parlamentarzyści.

„Wspólnej Kaczce” towarzyszyło także Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017. To miejsce dyskusji o najważniejszych sprawach i problemach branży morskiej. Atmosfera „Wspólnej Kaczki” pozwala porozmawiać o nich raz jeszcze, lecz w zupełnie innej atmosferze. Uczestnicy tego spotkania właśnie niezwykły klimat tej uroczyści wymieniali jako główny powód ich obecności na „Wspólnej Kaczce”.

Spotkanie biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” w tym roku odbyło się po raz 18., a 9. w Gdyni. Kolejna edycja w przyszłym roku.

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.