• <

Wyspy Kanaryjskie apelują do rządu Sancheza o pieniądze na opiekę nad nieletnimi imigrantami

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Wyspy Kanaryjskie apelują do rządu Sancheza o pieniądze na opiekę nad nieletnimi imigrantami

Partnerzy portalu

Władze Wysp Kanaryjskich wezwały rząd Hiszpanii Pedro Sancheza do przekazania regionom pieniędzy na opiekę nad nielegalnymi nieletnimi imigrantami docierającymi masowo z Afryki. Głównym kierunkiem ich podróży jest ten położony na Atlantyku hiszpański archipelag.

Jak powiedziała w piątek odpowiedzialna w rządzie Wysp Kanaryjskich za politykę społeczną Candelaria Delgado, gabinet Sancheza musi poprzez wygospodarowane w budżecie państwa środki zachęcić wspólnoty autonomiczne do organizowania zakwaterowania dla nieletnich imigrantów.

W ocenie Delgado rząd Hiszpanii nie prowadzi działań służących równomiernej relokacji na terenie kraju przybywających z Afryki nieletnich imigrantów. W rozmowie z mediami przypomniała, że władze archipelagu zwracały się już kilkakrotnie do 16 innych wspólnot autonomicznych Hiszpanii z prośbą o wsparcie w przyjmowaniu nielegalnych przybyszów z Afryki. Zaznaczyła, że odzew był niewielki.

Od 2021 roku z Wysp Kanaryjskich udało się skierować do innych regionów Hiszpanii zaledwie 365 niepełnoletnich imigrantów, którzy dotarli tam w sposób nielegalny. Według danych rządu Wysp Kanaryjskich kierowanego przez Fernando Clavijo na archipelagu przebywa obecnie ponad 2700 nieletnich imigrantów z Afryki.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.