• <
Baltexpo2023_duży

W ciągu trzech lat na Wyspy Kanaryjskie przybyło ponad 70 tys. nielegalnych imigrantów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo W ciągu trzech lat na Wyspy Kanaryjskie przybyło ponad 70 tys. nielegalnych imigrantów

Partnerzy portalu

Fot. Pixabay

W ciągu ostatnich trzech lat na Wyspy Kanaryjskie przybyło ponad 70 tys. nielegalnych imigrantów z Afryki. To niemal tyle, ile wynosi populacja La Palmy.

Jak poinformował rząd wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich, cytowany w piątek przez lokalny dziennik “Canarias7”, wśród napływających masowo na hiszpański archipelag osób dominują obywatele Maroka oraz państw Afryki Subsaharyjskiej.

Władze spodziewają się, iż na przełomie września i października dojdzie do nasilenia zjawiska masowego napływu nielegalnych imigrantów na Wyspy Kanaryjskie. Służby regionu oceniają, że już w październiku przekroczony zostanie poziom 31,2 tys. nielegalnych imigrantów, którzy łodziami dotarli na Wyspy Kanaryjskie. Liczba taka została zanotowana w całym 2022 r.

Według MSW Hiszpanii od 1 stycznia do 15 września br. na hiszpański archipelag dotarło blisko 15 tys. nielegalnych imigrantów z Afryki. Hiszpańskie służby wskazują, że tylko pomiędzy wtorkiem a czwartkiem liczba nielegalnych przybyszów wzrosła o ponad 300.

Marcin Zatyka 

zat/ ap/

Dziękujemy za wysłane grafiki.