List Intencyjny, który oba podmioty podpisały podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, dotyczy współpracy w zakresie badań przemysłowych, prac rozwojowych i wdrożeniowych, obejmujących m.in. hydromechanikę, aerodynamikę, dynamikę konstrukcji, akustykę oraz projektowanie i wykonawstwo urządzeń badawczych.
Oba podmioty już wcześniej podkreślały znaczenie synergii kompetencji zespołów badawczo-rozwojowych oraz potencjału do realizacji wspólnych projektów, nie tylko w domenie morskiej. Rozwój współpracy ma przyczynić się do budowy silnego, nowoczesnego systemu wspierającego bezpieczeństwo narodowe i zdolności obronne Polski.
Centrum Techniki Okrętowej to jeden z nielicznych w Europie, a jedyny w Polsce, wysoce wyspecjalizowany ośrodek badawczo-rozwojowy o unikatowych kompetencjach w obszarze techniki okrętowej i na rzecz przemysłu obronnego.
Prowadzi zaawansowane badania hydrodynamiczne, wytrzymałościowe i wibroakustyczne, wspierając projektowanie nowoczesnych jednostek pływających oraz konstrukcji morskich - stanowiąc bardzo istotne zaplecze badawcze dla przemysłu zbrojeniowego.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
Molestowanie seksualne na statku – były kapitan przyznał się
Statki, które opowiedziały Polskę światu. Wkrótce wystawa
Instytut Oceanologii PAN i Politechnika Morska w Szczecinie podpisały porozumienie o współpracy
Prawie 2,7 tys. kandydatów chce studiować na Politechnice Morskiej w Szczecinie
Katastrofy morskie – czy można ich uniknąć? Wykład otwarty na Uniwersytecie Morskim w Gdyni
Start Kina Letniego Stogi przesunięty. Przyczyną warunki pogodowe