• <
mewo_2022

Wiceszefowa KE: zawieszenie Nord Stream 2 nie ma wpływu na ceny gazu

mj

23.02.2022 14:38
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wiceszefowa KE: zawieszenie Nord Stream 2 nie ma wpływu na ceny gazu

Partnerzy portalu

Wiceszefowa KE: zawieszenie Nord Stream 2 nie ma wpływu na ceny gazu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream / Axel Schmidt

Decyzja Niemiec o zawieszeniu na czas nieokreślony gazociągu Nord Stream 2 nie ma wpływu na ceny gazu - powiedziała w środę na konferencji prasowej w Brukseli wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager.

"W gazociągu Nord Stream 2 nie ma gazu. Wstrzymano certyfikację, która jest potrzebna do jego uruchomienia. Proces dopuszczenia do użytku nie może mieć wpływu na ceny gazu" – powiedziała Vestager.

"W pełni popieramy niemieckie władze" – dodała.

W związku z zaostrzającym się konfliktem rosyjsko-ukraińskim rząd Niemiec wstrzymał we wtorek do odwołania proces zatwierdzania rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2.

Jednocześnie do całkowitego zatrzymania projektu Nord Stream 2 wzywa prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy, Zełenski zwrócił uwagę na decyzję Niemiec o wstrzymaniu certyfikacji dla gazociągu Nord Stream 2. "Ten projekt musi być powstrzymany całkowicie. Jest bronią, która jest już wykorzystywana przeciwko Ukrainie, wykorzystywana przeciwko całej Europie" - stwierdził Zełenski.

Przekonywał też, że przyszłość bezpieczeństwa europejskiego jest rozstrzygana obecnie na Ukrainie.

Źródło: PAP

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.