• <

W Japonii odnaleziono kobietę, która przez półtorej doby dryfowała na morzu

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo W Japonii odnaleziono kobietę, która przez półtorej doby dryfowała na morzu

Partnerzy portalu

Japońskie władze ogłosiły w czwartek, że w odległości 80 km od wybrzeża odnaleziono kobietę, która dryfowała w morzu przez ok. 36 godzin – podała AFP. Unosząc się na wodzie dzięki asekuracyjnej bojce, pokonała ponad 250 km.

Straż przybrzeżna rozpoczęła akcję poszukiwawczą w poniedziałek wieczorem po otrzymaniu powiadomienia o zaginięciu obywatelki Chin w prefekturze Shizuoka, na wschodnim wybrzeżu wyspy Honsiu.

Uratowana kobieta powiedziała ratownikom, że została porwana przez fale i nie mogła wrócić na brzeg. Na powierzchni wody utrzymywała się dzięki asekuracyjnej bojce, którą zabrała ze sobą.

Pływaczka została odnaleziona w środę wcześnie rano na południowym krańcu półwyspu Boso, w prefekturze Chiba, na wschód od Tokio, przez załogę przepływającego w okolicy statku towarowego – podał japoński urzędnik.

Szacuje się, że między miejscem, w którym odnaleziono kobietę, a brzegiem było ok. 80 km. Odległość, jaką pokonała kobieta, jest o wiele większa – w linii prostej między prefekturami Shizuoka a Chiba to ponad 250 km.

Po odnalezieniu Chinka została zabrana do szpitala, jej życiu nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

mzb/ akl/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.