• <
mewo_2022

Vestas i Iberdrola finalizują kontrakt projektu morskiej energetyki wiatrowej Baltic Eagle w Niemczech

zk

01.07.2021 12:22 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Vestas i Iberdrola finalizują kontrakt projektu morskiej energetyki wiatrowej Baltic Eagle w Niemczech

Partnerzy portalu

Vestas i Iberdrola finalizują kontrakt projektu morskiej energetyki wiatrowej Baltic Eagle w Niemczech - GospodarkaMorska.pl
Fot. istock

Vestas i Iberdrola sfinalizowały kontrakt na dostawę turbin dla projektu Baltic Eagle, który powstaje w obszarze Rugii, na niemieckich wodach Morza Bałtyckiego.

Do projektu Baltic Eagle o mocy 476 MW, który obejmie obszar 40 km2 na Morzu Bałtyckim i znajduje się 75 km od wybrzeża Niemiec. Baltic Eagle to czwarty projekt morski Vestas w Niemczech, uzupełniający projekty Borkum Riffgrund 2 i Deutsche Bucht, które zostały zrealizowane przez spółkę joint venture MHI Vestas Offshore Wind.

Realizując ten projekt we współpracy z Iberdrolą, Vestas dostarczy i zainstaluje turbiny V174-9,5 MW, a także będzie je serwisował przez okres najbliższych 10 lat.

– Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę z firmą Iberdrola przy projekcie Baltic Eagle dostarczając naszą platformę V174 – skomentował prezes Vestas, Nils de Baar.  – To dla nas ważne, że podczas Baltic Eagle możemy realizować ambicje Niemiec w zakresie czystej energii i morskiej energetyki wiatrowej – podsumował działania. 

Baltic Eagle kontynuuje prace i nie możemy się doczekać realizacji kolejnego dużego projektu na Morzu Bałtyckim.

– Dodanie do istniejącego projektu Wikinger pozwoli nam czerpać korzyści z przyszłej wydajności, poprzez postęp techniczny w całym łańcuchu i wykorzystanie doskonałej infrastruktury w Sassnitz. Cieszymy się na współpracę z Vestas i ich niezawodną technologią. Oczekujemy, że przyczyni się to do zwiększenia wydajności naszego projektu oraz pomoże nam obniżyć koszty morskiej energetyki wiatrowej w Niemczech – powiedziała Iris Stempfle, manager Iberdrola.

Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony w 2024 roku.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.