• <
smartre_2023

Vattenfall ogłosił przetarg na prace serwisowe dla swoich turbin

sg

17.11.2022 14:21 Źródło: Vattenfall, Offshore Energy Biz
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Vattenfall ogłosił przetarg na prace serwisowe dla swoich turbin

Partnerzy portalu

Vattenfall ogłosił przetarg na prace serwisowe dla swoich turbin - GospodarkaMorska.pl
Kriegers Fall to największa morska farma wiatrowa w Skandynawii. Fot. Vattenfall

Vattenfall ogłosił przetarg na wykonanie prac serwisowych dla swoich morskich farm wiatrowych w Europie. Zwycięzca podpisze umowę ramową na testowanie okablowania oraz prace mające na celu wyeliminowanie wad sprzętu.

Trzyetapowy przetarg ma wyłonić maksymalnie pięciu wykonawców prac naprawczych i wykonawczych. Każdy z nich będzie zobowiązany do pięcioletniej współpracy z możliwością przedłużenia jej o rok.

Zgłoszenia do postępowań przetargowych Vattenfall przyjmuje do 20 lutego 2023. Kontrakty mają natomiast wejść w życie latem 2023 roku.

Etap pierwszy ma dotyczyć morskich farm wiatrowych w Wielkiej Brytanii, drugi – Holandii, Szwecji i Danii, a trzeci – projektów rozwijanych w Niemczech.

Vattenfall to jeden z liderów w branży offshore wind. Na swoim koncie ma kilkanaście projektów w całej Europie Północnej. Największym jest 604-megawatowa farma Kriegers Flak, otwarta w Danii w 2021 roku. Niedługo największym projektem firmy będzie Hollandse Kust Zuid. Mająca wytwarzać 1,5 GW mocy farma na Morzu Północnym jest obecnie w fazie testów.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.