• <
siemens_gamesa_2022

Naftohaz chce wziąć udział w debatach w sprawie NS2

AK

15.10.2021 17:50
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Naftohaz chce wziąć udział w debatach w sprawie NS2

Partnerzy portalu

Naftohaz chce wziąć udział w debatach w sprawie NS2 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream 2/ Igor Kuznetsov

Ukraiński koncern naftowy Naftohaz zwrócił się z wnioskiem do Komisji Europejskiej o włączenie go jako trzecią stronę do negocjacji w sprawie certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 - poinformowała wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna, cytowana w piątek przez Europejską Prawdę.

Naftohaz zwrócił się do KE, by mógł dołączyć do debat jako trzecia strona, kiedy KE będzie przygotowywać wniosek w sprawie certyfikacji NS2 - powiedziała w wywiadzie dla programu TSN wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Stefaniszyna.

Jak dodała, "aby uniemożliwić jakąkolwiek stronniczość" z ukraińskiej strony, KE zwróciła się do "specjalnej agencji, która funkcjonuje w UE" o bezstronną analizę wszelkich ryzyk i zagrożeń związanych z realizacją NS2.

W czwartek wicepremier Rosji Aleksandr Nowak poinformował, że gazociąg Nord Stream 2 będzie gotów do uruchomienia w najbliższych dniach. Wyjaśnił, że obecnie niemiecko-rosyjski rurociąg jest zapełniany gazem w ramach procedur technologicznych.

Nord Stream 2 powinien uzyskać certyfikację niemieckiego regulatora. Rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" prognozował, że decyzja w sprawie certyfikacji zapadnie 8 stycznia 2022 roku.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.