• <
siemens_gamesa_2022

Simply Blue i Irving Oil zmieniają oblicze energetyki

zk

24.09.2022 12:17
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Simply Blue i Irving Oil zmieniają oblicze energetyki

Partnerzy portalu

Simply Blue i Irving Oil zmieniają oblicze energetyki - GospodarkaMorska.pl
Fot. simplybluegroup.com

Deweloper specjalizujący się w sektorze floating Simply Blue Group i kanadyjski koncern Irving Oil podpisały MoU, aby wspólnie podjąć działania na rzecz zbadania możliwości związanych z rozwojem zintegrowanego hubu OZE w rafinerii Irving Oil Whitegate w Irlandii.

Jak twierdzi Simply Blue Group rafineria Whitegate jest jedyną rafinerią w kraju i stanowi krytyczną część infrastruktury energetycznej państwa.

W ramach MoU partnerzy będą badać potencjalne możliwości, które obejmują produkcję zielonego wodoru i jego wykorzystanie w produkcji neutralnych pod względem emisji CO2 e-paliw, zarówno dla rynków lokalnych jak i międzynarodowych.

– To jest potencjalny game changer dla Irlandii. Przedstawia możliwość stania się pionierem i liderem w sekotrze e-paliw – nowym sektorze przemysłu, który okaże się kluczowy w walce ze zmianami klimatycznymi – skomentował Sam Roch Perks, dyrektor generalny i współzałożyciel Simply Blue Group.

Partnerzy będą również oceniać sposoby integracji planowanych inwestycji w morską energię wiatrową u wybrzeży Irlandii, z hubem, w tym z projektem floating Emerald, który jest rozwijany przez Simply Blue Group i Shell.

Kilka miesięcy temu Irlandzki rząd zwiększył swój cel w zakresie morskiej energetyki wiatrowej na rok 2030 z 5 GW do 7 GW i zobowiązał się, że dodatkowe 2 GW będą pochodzić z zielonego wodoru.

– Integracja wielkoskalowych pływających morskich farm wiatrowych – to ogromna szansa dla Irlandii – z dużymi lądowymi zakładami produkcyjnymi e-paliw oferuje również wiele korzyści w skutecznym rozwiązywaniu wyzwań związanych z nieciągłością, przechowywaniem energii i bilansowaniem systemu – podsumował dyrektor.


Więcej informacji o projekcie Emerald na stronie: emeraldfloatingwind.com


Źródło: offshore-energy.biz

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.